Відкрита лекція на тему "Цілі сталого розвитку"

Для студентів спеціальності "Технології захисту навколишнього середовища" відбувся цікавий і пізнавальний виступ к.т.н., доцента Тихомирової Тетяни Сергіївни Харківський політехнічний інститут. Захід був присвячений актуальним питанням екологічної інженерії, новітнім технологіям захисту довкілля та мінімізації впливу техногенних факторів на природне середовище.

Під час виступу Тетяна Сергіївна зосередила увагу на цілі сталого розвитку - основу сучасної глобальної системи міжнародної співпраці. Вона передбачає такий розвиток, який задовольняє потреби нинішнього покоління, не створюючи проблем для життєдіяльності наступних поколінь і не завдаючи шкоди довкіллю. Доповідач звернула увагу на сучасні екологічні виклики та поділилася своїм багаторічним досвідом у дослідженні та впровадженні екологічно безпечних технологій. Особливу увагу було приділено питанням утилізації промислових відходів, впровадженню альтернативних джерел енергії та новітнім методам зниження техногенного навантаження на екосистеми.

Також доцент Тихомирова Т.С. детально пояснила принципи впровадження інноваційних екотехнологій на виробництві, які спрямовані на зменшення викидів шкідливих речовин у повітря, воду та ґрунти. Вона також надала практичні приклади з власного досвіду, що дозволило студентам краще зрозуміти теоретичні концепції та їхнє застосування у реальних виробничих умовах.

Після виступу студенти мали можливість поставити запитання та обговорити актуальні проблеми з експертом. Обговорення було активним, що свідчить про зацікавленість студентів темою захисту навколишнього середовища та прагнення застосовувати отримані знання на практиці.

Захід став важливою частиною навчального процесу та сприяв підвищенню рівня професійної підготовки студентів спеціальності "Технології захисту навколишнього середовища".