VI Київська конференція з сучасних методів буріння: освітній та науковий вектор

Делегація Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу у складі: ректора університету, академіка НАН України, проф. Євстахія Крижанівського, директора Інституту післядипломної освіти, проф. Святослава Кіся та доц. кафедри буріння свердловин Володимира Богославця, взяла участь у VI Київській конференції з сучасних методів буріння і збільшення видобутку нафти і газу «БУРІННЯ. ІНТЕНСИФІКАЦІЯ. ЕКОЛОГІЯ ТА ОХОРОНА ПРАЦІ», яка відбулась за організації  «Ньюфолк нафтогазовий консультаційний центр» (НЬЮФОЛК НКЦ) в рамках VI міжнародної спеціалізованої виставки1 «НАФТОГАЗЕКСПО-2021» 19 жовтня цього року в Києві.

Актуальність заявленої тематики охопила 250 учасників та 150 галузевих компаній. В рамках заходу було проведено низку конференційних сесій, присвячених тематиці сучасних технологій буріння та інтенсифікації притоку, а також екологічних, правових, економічних і політичних умов діяльності газовидобувної галузі в Україні:

  1. Сесія «Нафтогазові стратегії України та «зелений» перехід»
  2.  Сесія «Розвиток ресурсної бази і модернізація нафтогазових компаній»
  3. Сесія «Бурові сервіси та екологія»

Вітаючи учасників конференції, ректор ІФНТУНГ Євстахій Крижанівський наголосив, що  Конференція проводиться у рік відзначення не лише 250-ліття від початку промислового нафтовидобутку в Україні та Європі та 100-ліття від початку промислового видобутку газу, але й 120-ліття нафтогазової освіти: 

«Сьогодні освіта є обов’язковою складовою розвитку нафтогазової галузі. ІФНТУНГ подарував галузі близько 70 000 випускників. Знаковим є й те, що наші науковці працюють над вирішенням проблем, пов’язаних з нафтогазовою галуззю – парниковими газами, глобальним потеплінням тощо, опираючись на власні дослідження та світовий досвід. Університет відкритий до прогресивних екотехнологій –  водневих стратегій, відновлюваної енергетики, використання газотранспортної системи для відновлення і зберігання вуглецю. ІФНТУНГ виступає з ініціативою, щоб нафтогазова галузь стала галуззю, що не нищить природу. Але найважливіший наш посил до учасників конференції – це створення платформи, яка в б об’єднала зусилля нафтогазової освіти, науки, виробництва та компаній, вітчизняних та іноземних, різних форм власності заради збалансованого надрокористування. А єдиний наш профільний університет в Україні відкритий до співпраці!»

2Серед спікерів: перші особи ПАТ «Укргазвидобування», СП «Полтавська газонафтова компанія», ТОВ «Бурова техніка», ВО «Белоруснефть», Tacrom Services, Schlumberger, Weatherford, NOV - Fidmash і інші вітчизняні та іноземні компанії. Понад 15 доповідей стосувались сучасних підходів до надрокористування, ролі газовидобутку в епоху змін, перші завдань для забезпечення СО2 нейтральності, нової системи освітніх програм з відновлювальної енергетики, комплексних рішень та вузькоспеціалізованої тематики. Відбулись також дискусії,  обговорення, обмін досвідом

Довідково. «Ньюфолк нафтогазовий консультаційний центр» (Newfolk Oil and Gas Consulting Center Newfolk Oil&Gas) – українська аналітична і консалтингова компанія, що надає маркетингові, інформаційні та консультаційні послуги для підприємств, задіяних у сфері нафто- і газовидобутку. «Ньюфолк НКЦ» здійснює маркетингову і аналітичну підтримку нафтогазовидобувних процесів, випускаючи ексклюзивні дослідні продукти, що роз'яснюють замовнику всі нюанси ведення газодобувного бізнесу в Україні циклу upstream.

 

  • 3
  • 4