Україна–Велика Британія: ІФНТУНГ випускає фахівців міжнародного рівня

4 квітня 2025 року у стінах Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу відбулася знакова подія для університету – перші 8 випускників магістерської освітньої програми подвійних дипломів «Інформаційні технології для сталого розвитку енергетики» отримали документи про вищу освіту.

Особливим цей випуск робить те, що студенти, які успішно завершили освітню програму, отримали два дипломи – ІФНТУНГ та Лондонського університету Саут-Бенк. Це не просто свідчення високого рівня знань випускників, а й підтвердження унікальності цієї програми. Її реалізація стала можливою завдяки ініціативі Twinning Ukraine, започаткованій компанією Cormack Consultancy Group, а ІФНТУНГ став одним із шести українських університетів та єдиним на Прикарпатті, проєкт освітньої програми якого був відібраний для пілотної реалізації на початку 2023 року.

«Програма пройшла довгий, але разом з тим унікальний шлях –  розробку, валідацію експертною групою London South Bank University щодо відповідності британським стандартам вищої освіти, про що був отриманий відповідний сертифікат у липні 2023 року, - розповідає координатор програми подвійних дипломів зі сторони ІФНТУНГ , доц. кафедри комп’ютерних систем і мереж Інституту інформаційних технологій   Мар’ян СЛАБІНОГА. А далі – перший набір студентів та ще одна знакова для вищої освіти Івано-Франківщини сходинка – отримання першого серед ЗВО області міжнародного сертифіката про акредитацію на 6 років від німецького агенства ZEvA». 

До урочистої події, поруч з ректором університету Ігорем ЧУДИКОМ, проректорами, гарантом програми Ігорем ЛЮТАКОМ, завідувачкою кафедри інженерії програмного забезпечення Вікторією БАНДУРОЮ та викладачами програми, долучилися почесні гості: заступник міністра освіти і науки України Михайло ВИННИЦЬКИЙ, директор Департаменту освіти, науки та молодіжної політики Івано-Франківської ОДА Віктор КІМАКОВИЧ, проректор LSBU Дебора ДЖОНСОН,  декан LSBU Global, координатор програми зі сторони LSBU Раві СУНДАРАРАДЖАН, директор Cormack Consultancy Group з напряму Центральної і Східної Європи, Кавказу та Середньої Азії, екс-міністр освіти і науки Литви Гінтарас СТЕПОНАВІЧУС, голова екзаменаційної комісії першого випуску, керівник центру розвитку талантів Softserve Юрій БЕЗГАЧНЮК.

Значущість цієї події важко переоцінити, адже вона стала не лише підсумком важкої праці студентів, викладачів та адміністрації університету, а й підтвердженням важливості міжнародної співпраці у сфері освіти. Під час урочистостей почесні гості висловили своє захоплення успіхами університету та наголосили на необхідності подальшого розвитку програм подвійних дипломів. Зокрема, британські партнери відзначили успішне завершення першого випуску програми подвійних дипломів. І Дебора ДЖОНСОН, і Раві СУНДАРАРАДЖАН, і Гінтарас СТЕПОНАВІЧУС – всі щиро вітають випускників, відзначають силу і мужність наших людей, які у воєнний час роблять все можливе, щоб вчитись, розвиватись та працювати для суспільства: «Адже від самого початку повномасштабного вторгнення британці докладали чимало зусиль, щоб допомогти подолати проблеми в енергетиці. Ми пишаємось нашими свіжоспеченими магістрами, що засвоювали знання на стику двох надзвичайно важливих технічних галузей –  енергетики та інформаційних технологій, разом з документами про вищу освіту отримали впевненість у визнанні якості їх знань та підготовки у більшості країн світу. Ми дякуємо всім, хто підтримував цих студентів, викладачам, які їх навчали, ініціаторам, які все запускали та організовували навчальний процес».

Дипломи магістри отримали з рук заступника міністра освіти і науки Михайла ВИННИЦЬКОГО, який у вітальному слові зазначив: «Сьогоднішні випускники пройшли важкий шлях, щоб досягти мети. І цей диплом відкриє перед ними двері не лише вітчизняних, але й іноземних компаній. Поспішайте капіталізувати свої знання та дипломи, адже ІТ-технологій змінюються дуже швидко. Не проґавте цей унікальний шанс. Ви – перші ластівки, за вами йдуть наступні. Бажаю всій нашій освіті, щоб практика подвійних дипломів ставала безперервною, адже це – найкраща можливість євроінтеграції української освіти та обміну досвідом й знаннями».

Ректор ІФНТУНГ Ігор ЧУДИК підкреслив: «Випускники цієї програми стали справжніми піонерами міжнародної академічної співпраці у регіоні, а їх успіх є переконливим доказом перспективності та ефективності таких освітніх ініціатив на шляху до євроінтеграції. Пишаємось нашими магістрами, які подолали всі труднощі та отримують сьогодні заслужені дипломи. Цей випуск - яскравий доказ того, що українська освіта впевнено рухається вперед, відкриваючи нові можливості для молоді та встановлюючи нові стандарти якості на міжнародному рівні».

Випускники теж задоволені своїми результатами та високо оцінюють свої шанси на ринку праці. Випускниця програми Ірина ЧАВ’ЯК поділилася своїми враженнями від навчання. Вона зазначила, що участь у проєкті допомогла їй значно покращити рівень англійської мови, що є надзвичайно важливим для професійної діяльності в ІТ-сфері.


 

 

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12