А у нас – повнорозмірне обладнання для здобуття практичних навичок !

Усім відомо, що в сучасному світі дуже важливо не стільки те, що ти знаєш, а те, що ти вмієш робити. Саме цей критерій у багатьох випадках стає вирішальним при прийомі на роботу молодого фахівця. Роботодавця в першу чергу цікавить те, як швидко працівник зорієнтується в певних умовах і застосує свої знання для вирішення певної задачі, а якісні знання неможливо отримати без підкріплення теорії практичними навичками.

Протягом вересня з метою кращого засвоєння теоретичного матеріалу викладачі кафедри нафтогазових машин та обладнання проводили лабораторні заняття для студентів освітніх програм «Інжиніринг і сервісне обслуговування нафтогазових машин та обладнання» та «Обладнання нафтових і газових промислів» з використанням матеріально-технічної бази кафедри.

Так, викладачі кафедри Лях М. М. та Дейнега Р. О. провели заняття з дисциплін «Монтаж бурового і нафтогазопромислового обладнання» та «Силовий привод установок для буріння та ремонту свердловин» на території навчального науково-виробничого центру, де змонтовано повнорозмірну бурову установку «Уралмаш-3Д». Професор Лях М. М. ознайомив здобувачів із комплектацією типової бурової установки, а також особливостями монтажу окремих комплексів та обладнання. Доцент Дейнега Р. О. розкрив питання взаємозв'язку силового приводу з виконавчими механізмами бурової установки.

На базі створеного в 2020 р. навчального полігону проведено заняття з дисципліни «Машини та обладнання для буріння нафтових і газових свердловин». Доцент Романишин Т. Л. відзначив особливості компонування мобільних бурових установок на прикладі установки «SKYTOP-550», а також вказав на конструктивні особливості бурового обладнання, наявного в складі полігону кафедри.

Студенти підтвердили важливість таких занять та висловилися за продовження практики проведення лабораторних занять за умови сприятливої епідеміологічної ситуації.

• eq