Триває створення Карпатського культурного шляху

15 вересня відбувся круглий стіл у рамках реалізації ґрантового проєкту «Карпатський культурний шлях», який реалізує ГО «Асоціація економічного розвитку Івано-Франківщини (АЕРІФ)» у партнерстві з Центром розвитку малого та середнього бізнесу Марамуреського повіту (Румунія) та Івано-Франківським національним технічним університетом нафти і газу (ІФНТУНГ) в рамках Програми транскордонного співробітництва Європейського інструменту сусідства "Угорщина-Словаччина-Румунія-Україна 2014-2020".

На заході презентували проєкт майбутнього транскордонного туристичного маршруту Карпатський культурний шлях. У роботі круглого столу взяли участь понад 30 представників адміністрацій управління історико-культурними об'єктами, туристичних компаній, інших надавачів туристичних послуг, органів державної влади, місцевого самоврядування, науковців, інститутів громадянського суспільства Івано-Франківської та Закарпатської областей України.

1Перший проректор ІФНТУНГ,  менеджер проєкту з комунікацій Олег Мандрик у своєму вітальному слові відзначив важливість для університету виконання міжнародного проєкту, наголосив на значному досвіді університету співпраці із закордонними партнерами, розширенні сфер виконання проєктів міжнародної технічної допомоги, в тому числі туристичного спрямування.

Зі вступним словом до учасників круглого столу також звернулися заступник голови громадської організації «Асоціація економічного розвитку Івано-Франківщини (АЕРІФ)» Марія Ковалів, виконавчий директор Центру розвитку малого та середнього бізнесу Марамурешського повіту (Румунія) Раду Біг, начальник відділу туризму управління міжнародного співробітництва, євроінтеграції, туризму та інвестицій Івано-Франківської обласної державної адміністрації Віталій Передерко.

2На круглому столі було представлено інформацію про стан реалізації проєкту «Карпатський культурний шлях», презентовано концепцію, бренд та маркетингову стратегію туристичного маршруту.

«Карпатський культурний шлях» – туристичний маршрут, який стартуватиме у Рогатині Івано-Франківської області (Україна) і закінчуватиметься у Сігет Мармацієй повіту Марамуреш (Румунія), або навпаки.

Створений на його основі туристичний продукт має основну програму, яка є найбільш насиченою цільовими культурно-історичними об’єктами показу і проходитиме за маршрутом: Рогатин – Галич – Івано-Франківськ – Коломия – Нижній Вербіж – Косів – Верховина – Ворохта – Яремче – Поляниця – Ясіня – Рахів – Нижня Апша – Солотвино – Сігету-Мармацієй – Сепинці – Десешть – Бая-Маре – Колтау – Рохія – Рогоз – Шурдешть – Бреб – Будешть Йосані – Бирсана – Єуд Дял – Вісеу-де-Сус – Сігету-Мармацієй. Загальна довжина маршруту: 822 км. Загальна тривалість: 10 днів.

Карпатський культурний шлях включає 40 найвизначніших і найцікавіших об'єктів культурної спадщини регіону. Він підтримуватиме розвиток культурного туризму, локальної культури та збереження спадщини у Карпатах.

Презентація нового транскордонного туристичного маршруту запланована на літо 2023 року.