Студентка ІФНТУНГ – переможниця американської програми обміну Global UGRAD

Сьогодні, в Міжнародний день освіти, ділимося ще одним вагомим здобутком студентів Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу!

Студентка 3 курсу бакалаврської освітньої програми «Інженерія відновлюваної енергетики», яка підтримується USAID Проєктом енергетичної безпеки, Юлія Григораш стала переможницею програми обміну для студентів Global UGRAD (Global Undergraduate Exchange Program)! Із понад 200 учасників суддівською колегією було відібрано 10 кращих студентів для навчання протягом одного семестру в американських освітніх закладах.

У межах програми Юлія отримала стипендію на навчання за своєю спеціальністю в Presbyterian College (США, м. Клінтон штату Південна Кароліна) протягом семестру (з 3 січня до 15 травня 2023 року). Серед основних дисциплін, які включає семестрова програма навчання, Юлія вивчатиме «Застосування комп'ютерних технологій у бізнесі», «Вступ до аналітики даних», «Організаційний та поведінковий менеджмент» тощо. Окрім навчання, участь у програмі обміну передбачає обов’язкову волонтерську діяльність, яка допомагає додатковій адаптації здобувачів у  соціумі. Для цього студентам пропонують звернутися до спеціального департаменту, який за їхніми вподобаннями й інтересами підшукає відповідні можливості.

1Уже за перші три тижні навчання в Presbyterian College Юлія з радістю ділиться своїми враженнями: «Навчатися тут – це величезна можливість як отримати нові знання за своєю спеціальністю, так і розширити свій кругозір й пізнати багато нового про світ навколо нас! І в першу чергу цьому я завдячую кафедрі енергетичного менеджменту та технічної діагностики, яка з першого курсу навчання відкриває перед студентами широкі можливості для розвитку! Навчальний процес тут гнучкий та зручний для студентів. До моєї навчальної програми ввійшли такі предмети, як: комп'ютерні технології в бізнесі, бізнес-аналітика, менеджмент тощо. На заняттях ми вирішуємо практичні кейси, аналізуємо бізнес-моделі й робимо відповідні прогнози. Усі неймовірно привітні, тому із превеликим задоволенням вивчаю культуру США, їхні звичаї та традиції. Також за програмою матиму 20 годин волонтерської діяльності, яка повинна допомогти та вплинути на моє розуміння американського соціуму та соціуму загалом!»

До слова, під час навчання в університеті це вже не перша перемога Юлії. Ще на першому курсі за результатами лідерської програми «Rising Stars in Energy» студентка отримала статус амбасадорки напряму енергетики у 2021 році. Згодом долучилася до проєкту Британської ради Creative Spark, взяла участь в марафоні «Молода енергія», представляла університет на міжнародному саміті Perspektywy Women in Tech Summit тощо.

Через кілька років Юлія бачить себе менеджеркою з енергоефективності, яка впроваджує в Україні комплексні рішення щодо енергозбереження й адаптує для наших потреб найкращі світові практики. 

Зараз Юлія бажає студентам сумлінно вчитися, працювати над собою, пробувати, вірити в свої сили, не зупинятись і пам’ятати:  «Можливо все, а на неможливе просто потрібно більше часу!»

Довідково. Програма Global UGRAD фінансується Державним департаментом Сполучених Штатів Америки за підтримки американського народу і надає кошти на навчання в університетах США на рівні бакалаврату протягом одного академічного семестру. Програма поглиблює взаєморозуміння між Україною та США та сприяє економічному, соціальному й демократичному розвитку України.

 

 

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4