Студент ІФНТУНГ здобув перемогу на престижній міжнародній конференції з космічної тематики

Студент групи ПМІ-21-1К кафедри комп’ютеризованого машинобудування Інституту інженерної механіки Ігор Ніколенко здобув перемогу на конференції UNIVERSEH, яка днями проходила в Кракові (Польща).

2

На науковому заході студент виступив зі стендовою доповіддю "Robotics is the future of a Space Exploration". Він представив проєкт робота-маніпулятора, призначеного для роботи на Міжнародній космічній станції. Робот також може використовуватися для навчання космонавтів, а також може встановлюватися як допоміжний або основний маніпулятор на марсохід. Конструкція робота була розроблена та виготовлена Ігорем Ніколенко, починаючи від прототипу та втілення його в металі до вдосконалення конструкції. В подальших планах - виготовлення та патентування.

Зараз Ігор проходить стажування по космічній тематиці в Університеті в Кембриджі та є учасником проєкту з досліджень космосу та космічних технологій UNIVERSEH. У цей проєкт входять п'ять університетів з різних європейських країн: Університет Тулузи (Франція), Люксембурзький університет, Дюссельдорфський університет імені Генріха Гейне (Німеччина), Краківська гірничо-металургійна академія імені Станіслава Сташиця, AGH (Польща) та Технічний університет Лулео (Швеція). Альянс університетів був створений у листопаді 2020 року для розробки нового способу співпраці в галузі космосу в рамках нової ініціативи Європейської Комісії "Європейські університети".

До слова, наш університет долучений до проєкту UNIVERSEH, як асоційований партнер, на початку 2023 року. Його координатором від ІФНТУНГ став професор Олег Витязь.

1Своїми досягненнями Ігор Ніколенко завдячує передусім рідній кафедрі: "Дякую викладачам за навчання та підтримку, а також університету та нашій кафедрі комп’ютеризованого машинобудування за можливість проявити себе! Я переконаний, що і я, і наші студенти ще не раз виступлять та здобудуть перемоги на таких конференціях, конкурсах та заходах ,адже наш університет, спеціальності нашої кафедри дають серйозну базу знань і можливостей!"

Визнання наших студентів, найвища оцінка їхніх досягнень на міжнародному рівні надзвичайно мотивують вчитися й працювати краще, старанніше, ефективніше!

Вітаємо Ігоря та бажаємо в майбутньому нових висот і перемог!