Співпраця з лідерами виробництва світлотехнічної продукції

З ініціативи доцента кафедри електроенергетики, електротехніки і електромеханіки Інституту архітектури, будівництва  та енергетики Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу Соломчака О.В., за сприяння завідувача кафедри, професора Костишина В.С. та першого проректора, професора Мандрика О.М. між ІФНТУНГ і Корпорацією «ВАТРА» встановлено ділові відносини. У зв’язку із цим, представники корпорації завітали в ІФНТУНГ на кафедру ЕЕМ, де провели семінар-презентацію.

Менеджер зі співпраці з проектними організаціями, кандидат технічних наук Осадца Я.М. та заступник директора служби збуту Сіропол С.І. розповіли про історію виробництва світлотехнічної продукції, основні тенденції в освітленні та представили взірці сучасних енергоефективних світлодіодних світильників. Важливо, що на підприємстві налагоджено випуск світлодіодних вибухозахищених світильників, які так потрібні нафтогазовій галузі України.

На зустрічі були присутні викладачі та студенти кафедри ЕЕМ, запрошені представники проектних організацій Івано-Франківська, екс-директор КП «Івано-Франківськміськсвітло», а нині секретар Івано-Франківської міськради Синишин В.І. Присутні мали змогу поспілкуватись із представниками корпорації, почути відповіді на свої запитання.

Представники виробника приїхали не з порожніми руками. Вони подарували кафедрі електроенергетики, електротехніки та електромеханіки дев’ять вибухозахищених світильників і каталоги продукції, які будуть використані під час викладання дисципліни «Електроосвітлювальні установки» для студентів ІФНТУНГ, слухачів курсів підвищення кваліфікації, в курсовому й дипломному проектуванні. Загальна вартість переданого обладнання становить 62 тис.грн.

Започаткована співпраця стала можливою завдяки підтримці директора корпорації «ВАТРА» Щиренка В.В. Зараз підприємство є найбільшим виробником світлотехніки на пострадянському просторі й цілком забезпечує потреби України в промисловій світлотехніці. Понад 60% своєї продукції підприємство постачає на експорт, зокрема в Польщу, Росію, Бєларусь, Молдову, Казахстан, Узбекистан та інші країни.

Серйозна увага приділяється розробці та випуску енергоефективних освітлювальних приладів із застосуванням високоінтенсивних джерел світла, в т.ч. світлодіодів. Удосконалюються наявні конструкції та освоюються нові, з поліпшеними споживчими властивостями. Вся продукція сертифікована в системах УкрСЕПРО та низки зарубіжних центрів сертифікації. 

Довідково: У 2006 р. ТОВ «ОСП Корпорація ВАТРА» розпочато випуск світлодіодних конструкцій освітлювальних приладів, у 2010 р. відбувся запуск виробництва друкованих плат для світлодіодних матриць, а в 2012 р. спільно з німецьким сервісним центром будівельних технологій та освітлення DIAL GmbH створено спеціальний плагін, який уможливлює  комп'ютерне проектування освітлення в програмі DIALux, на основі фотометричних характеристик світильників та прожекторів. Корпорація володіє науково-технічним потенціалом, що на високому рівні забезпечує  розробку, підготовку виробництва й освоєння нової техніки. До її складу входять конструкторсько-технологічний центр із відділом дизайну, конструкторськими й технологічними бюро, відділом проектування спецтехнологічного оснащення, спецконструкторським бюро проектування оснащення й інструменту, дослідно-випробовувальною лабораторією, експериментальною лабораторією; відділ якості й конкурентоспроможності з комплексною дослідницькою лабораторією; бюро метрології та бюро стандартизації. На власній випробовувальній базі проводяться дослідження зразків освітлювальних приладів. Наприклад, разом із фірмою АТОТЕСН (Німеччина) впроваджено технологічні процеси й спеціальне оснащення для нікелювання, позолоти й чорного цинкування. Разом із фірмою AMADA (Японія) введено в дію координатно-револьверний прес гнуття з ЧПУ.

ТОВ «ОСП Корпорація ВАТРА» неодноразово вигравало тендери на важливі державні замовлення. Зокрема, значним досягненням «ВАТРИ» є створення прожекторної техніки для спортивних об'єктів Олімпійських ігор 1980р. (10 тис. прожекторів), а також освітлювальних приладів для Палацу культури «Україна» (126 позолочених люстр), Національної опери України, сесійної зали Верховної Ради України в Києві, об'єктів космодрому «Байконур» (Казахстан).

Корпорація пишається й сучасними виконаними проектами в Миколаївському морському порту, зерновому терміналі й олійноекстракційному заводі «Bunge Україна», на підприємствах «АрселорМіттал» і «Запоріжталь», логістичному перевантажувальному комплексі М.V.Cargo (спільно з «Cargil Corporation») в Одеській області.

 • Презентація від співробітників ВАТРА
 • Презентація від співробітників ВАТРА
 • Студенти на презентації від співробітників ВАТРА
 • Студенти на презентації від співробітників ВАТРА
 • Сучасні світильники
 • Студенти на презентації від співробітників ВАТРА
 • Випускник кафедри, секретар ІФ міськради ЕЕМ Синишин Віктор з доцентом кафедри ЕЕМ Николин У. М.
 • Викладачі на презентації від співробітників ВАТРА
 • Презентація від співробітників ВАТРА і презентоване обладнання
 • Презентація від співробітників ВАТРА і презентоване обладнання
 • Презентоване обладнання від ВАТРА
 • Презентація від співробітників ВАТРА
 • Осадца Я. М, Соломчак О. В., Синишин В. І.