Разом – розвиватися і йти до перемоги

Представники ТзОВ «ЛЕОНІ Ваерінг Системс УА ГмбХ», що є добре відомим прикладом успішної економічної та науково-технічної співпраці між Україною та Німеччиною, відвідали сьогодні Івано-Франківський національний технічний університет нафти і газу з подвійною метою – для підписання угоди про співпрацю та участі в Конкурсі студентських наукових робіт в якості членів журі.

Обидві події – знакові для ІФНТУНГ, бо  відкривають нові перспективи для його випускників. Нині, в часі війни, промислові підприємства країни відчувають гострий кадровий голод, тож виробничники звертаються безпосередньо туди, де зростають їхні майбутні фахівці. В даному випадку – це кафедра комп'ютеризованого машинобудування Інституту інженерної механіки ІФНТУНГ, що вже не перший рік поповнює своїми вихованцями колектив «LEONI». Студентам це дає можливість максимально ефективної виробничої практики, а підприємству – чудову нагоду запросити кращих із найкращих до себе на роботу.

Саме про це йшлося на церемонії підписання офіційної угоди. Ректор ІФНТУНГ Євстахій Крижанівський зазначив:1

-Виробництво постійно потребує молодих талантів, а українці – надзвичайно талановиті. Прикладів чимало: згадаймо праці академіка Степана Тимошенка, перший штучний супутник Землі, відкриття Х-променів, приписане Рентгену… Ми завжди творили, але не завжди мали захист авторських прав через відсутність державності. Нині ж найвідоміші університети світу хочуть бачити у своїх стінах українських студентів,  провідні компанії розміщують в Україні свої виробничі потужності. А ми можемо допомогти виробництву кадрами, науковими розробками. Нині бачимо зразок такої синергії.

Своєю чергою генеральний директор «LEONI» в Україні Петро Марків наголосив:

-Інженери, багато з яких є вихідцями з ІФНТУНГ, підверджують ту базу, що ви даєте відповідно рівню, якого зараз вимагає світ. Тому ми тут, щоб наші студенти могли показувати результати, на які очікує європейський ринок. Зараз швидкість відіграє велику роль, зокрема  швидкість розвитку інженерії. Війна закінчиться, і український ринок буде відкритий для бізнесу, тому нам треба швидко і спільно розвивати студентів. Ми дамо їм можливість писати проєкти й розвиватися разом з нами і разом іти до нашої перемоги.

Першим кроком у цьому напрямку можна вважати конкурс студентських проєктів, які представили гостям вихованці Інституту інженерної механіки. Це були і створені власноруч вдосконалені версії 3D-принтерів, і роботи, призначені як для навчальних цілей, так і для підвищення ефективності виробничих процесів. Із восьми презентованих студентами проєктів переміг робот-маніпулятор Ігоря Ніколенка (ПМІ-21-1к), який буде профінансований компанією «Leoni», а також були відзначені розробки Ігоря Пронюка та Володимира Заника з групи ПМКм-21-1.

Голова журі, генеральний директор «LEONI» в Україні Петро Марків, підбиваючи підсумки наукових змагань, висловив загальну думку:

-Вражає! Це, власне, той підхід, який нам потрібен. Нам потрібні ви – молоді, розумні студенти – для розвитку нашого підприємства.

А очільник HR-підрозділу  Надія Шабан підсумувала:

-Ми не те що вражені – ми захоплюмося вами. Ви всі – таланти. Додавайте до того, що ви знаєте, іноземні мови. Будьте наполегливі! Адже маєте представляти Україну й поза її межами. Ви всі – в нашій базі талантів, і ми вас запрошуємо до нас на підприємство.

Попереду в учасників конкурсу – довгий і цікавий професійний шлях, особливо відповідальний, з огляду на той історичний етап, на якому  знаходиться Україна. Нашу державу чекає велика відбудова –  й саме цим юнакам і дівчатам належатиме місія її повоєнного відродження, про яку нагадав ректор ІФНТУНГ Євстахій Крижанівський:

-Будемо працювати, будемо творити, будемо розвивати та піднімати нашу державу й будувати славу України!