Набуваємо практичного досвіду на реальних об’єктах ВДЕ

Випускники закладів вищої освіти часто зустрічаються із проблемою пошуку можливостей застосування своїх знань і вмінь на практиці. Одним зі шляхів вирішення цієї проблеми є постійні візити студентів на виробництво. Цього разу кафедра енергетичного менеджменту і технічної діагностики  організувала ознайомчу екскурсію на діючу промислову сонячну електростанцію компанії СТЕМ-СОЛАР для студентів усіх курсів освітньої програми «Інженерія відновлюваної енергетики».

1Тут здобувачі освіти змогли детально ознайомитись із функціонуванням станції, з будовою та проєктними рішеннями, які реалізовані на об’єкті: система кріплень фотоелектричних модулів, організація стрінгів ФЕМ та їх приєднання до мережевих інверторів, комплектні трансформаторні підстанції з відповідними системами технологічного обліку тощо.

Найбільше студентів зацікавила організація системи моніторингу та керування мережевих інверторів за допомогою PLC технології, коли організовується телекомунікаційна система на базі силових електричних мереж станції.

2За словами викладачів кафедри енергетичного менеджменту та технічної діагностики, які організовували візит студентів на СЕC – доцентів Андрія Яворського та Віталія Циха, отримані студентами знання будуть корисними під час вивчення таких навчальних дисциплін як «Сонячна та вітрова енергетика», «Матеріали та компоненти відновлюваних джерел енергії», «Основи проєктування та монтажу систем відновлюваної енергетики».

Кафедра, викладачі та студенти кафедри енергетичного менеджменту та технічної діагностики вдячні компанії СТЕМ - Сонячні електростанції, зокрема п. Андрію Проніну та п. Юрію Команяку за пізнавальну екскурсію та фаховий технічний супровід, а також – Наталії Чечіль, директорці ТОВ "ЕНЕЙ СОЛАР", за представлену можливість дослідити діючу СЕС.

 

 

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6