Наблизити вищу освіту та науку до територіальних громад!

21 липня 2021 року в стінах Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу відбулось підписання договору про співпрацю між університетом та Городенківською територіальною громадою. Документ, який скріпили своїми підписами ректор ІФНТУНГ Євстахій Крижанівський та Голова Городенківської ТГ Богдан Кобилянський у присутності першого проректора Олега Мандрика, проректора з науково-педагогічної роботи Максима Карпаша та директорів інститутів3 університету, депутата Івано-Франківської обласної ради Василя Мельничука, передбачає залучення наукового та освітнього потенціалу ІФНТУНГ до розв’язання актуальних проблем розвитку економіки Городенківщини, розробки та реалізації Стратегії розвитку Городенки, а також програм економічного та соціального розвитку, збалансування попиту та пропозиції на ринку праці, розвитку туризму, сприяння задоволенню інформаційних, технологічних, інвестиційних потреб підприємств та установ Городенківської ТГ.

1Перед підписанням договору Богдан Кобилянський скористався можливістю оглянути інноваційні лабораторії університету, побачити його матеріально-технічну базу, наукові розробки, які стануть підвалинами у реалізації положень договору. На думку міського голови, особливий інтерес для Городенківської ТГ становлять можливості і досвід ІФНТУНГ у вирішенні проблем у сфері енергоефективності, екології й туризму, які є на цей час пріоритетними. Адже Городенківщина планує задавати тон у боротьбі за збереження Дністровського каньйону, напрацювання у цій сфері вже є. Власне ця проблема якнайгостріше стосується раціонального природокористування. Крім того, керівництво ТГ позитивно налаштоване на можливості дуальної освіти, які пропонує університет. Школити фахівця, який повернеться додому, та ще й поєднуватиме навчання та практичні навички, необхідні для ефективної роботи – це не регіональні забаганки, це – сьогоднішні вимоги ринку праці.

Підтримує ініціативи високого гостя ректор ІФНТУНГ:

2«Наука та науковці ІФНТУНГ готові працювати для ОТГ. Сьогодні ми маємо величезний потенціал, щоб допомагати чи ініціювати реалізацію найсміливіших задумів у різних професійних сферах. Більше того, куруватиме договір перший проректор, який з 2018 року очолює Басейнову раду Дністра – громадську організацію, що займається проблемами якості води в країні та, зокрема, басейну Дністра. До плідної роботи готові обидві сторони. І це на сьогоднішній день є найбільш знаковою подією: до управління прийшли небайдужі люди, які хочуть творити, розвивати, розбудовувати. На таких паритетних засадах, коли наука та фахівці затребувані, коли прийшов господар і хоче ефективно господарювати, приносити користь  громаді, підписання договору перестає бути формальністю».

Після підписання договору представники жваво обговорювали можливості запобігання екологічним лихам на Дністрі, питання ефективного енерго- та природокористування. Всі – в очікуванні ефективної співпраці та вагомих результатів.

 

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9