Міцно тримаємо науковий фронт, попри всі виклики сьогодення

Незважаючи на перебої в електропостачанні та проблеми зі зв’язком, що виникли внаслідок масованих ракетних обстрілів України державою-терористом, ми все одно вчимося, обмінюємося досвідом з іноземними колегами та спільно працюємо над вирішенням проблем екологічної безпеки об’єктів енергетики.

Так, сьогодні в Івано-Франківському національному технічному університеті нафти і газу розпочала роботу Міжнародна науково-практична конференція «Вплив виробництва, передачі, розподілу та використання електроенергії на довкілля», яка триватиме протягом двох днів. Науковий форум проходить у межах міжнародного проєкту HUSKROUA/1702/6.1/0022 «Регіональний центр навчання та моніторингу впливу електроустановок на навколишнє середовище», мета якого - реалізувати спільну екологічну освіту й інформаційну кампанію щодо впливу електроенергії на навколишнє середовище на основі обстежень та обміну досвідом між ІФНТУНГ і Технічним університетом Клуж-Напока,  Північний університетський центр Бая-Маре (Румунія).

1Привітали учасників конференції та наголосили на актуальності проблематики перший проректор ІФНТУНГ,  доктор технічних наук, професор  Мандрик Олег Миколайович,  проректор Технічного університету Клуж-Напока Північний університетський центр Бая-Маре, доктор наук, професор Петріка Поп-Сітар, менеджер проєкту HuSkRoUa /1702/6.1/0022, завідувач кафедри екології ІФНТУНГ, доктор технічних наук, професор Адаменко Ярослав Олегович, доцент кафедри електротехніки, електроніки та комп’ютерної інженерії Технічного університету Клуж-Напока Північний університетський центр Бая-Маре, менеджер проєкту HuSkRoUa/1702/6.1/0022 Штец Міхаела.

Пленарне засідання конференції розпочалося актуальними й цікавими виступами спікерів, серед яких знані науковці, аспіранти, студенти, експерти, представники різних закладів вищої освіти України та Румунії. Учасники ділились своїми дослідженнями та думками щодо мінімізації екологічних ризиків безпеки енергетики, екологічних збитків внаслідок аварій на магістральних газопроводах, проблематики ліквідації забруднень об’єктами нафтогазового комплексу Карпатського регіону, електромагнітного випромінювання сельбищ них зон, шумового забруднення на території нашого університету тощо.

Загалом учасники дискутуватимуть протягом двох днів за такими тематичними напрямками:

1. Глобальні та регіональні проблеми екологічної безпеки об’єктів енергетики.

2. Вплив фізичних полів енергетичних підприємств на навколишнє середовище.

3. Вплив енергетичних підприємств на біорізноманіття.

4. Зелена енергетика – проблеми охорони навколишнього середовища.

Також 25 листопада в межах конференції  відбудеться тренінг з навчання у лабораторії «Регіональний центр навчання та моніторингу впливу електроустановок на навколишнє середовище».

Інформація оновлюється

 

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5