Міненерго залучило до співпраці фахівців ІФНТУНГ

Науковці Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу увійшли до складу експертної ради при Міністерстві енергетики України, яку  т.в.о. міністра енергетики України Юрій Вітренко вирішив підсилити  фахівцями з геології, запасів та видобутку вуглеводнів.

Тож відповідно до Наказу №28 від 18 березня 2021 року Міненерго до складу експертної групи введено Андрія Ярему і Тараса Здерку, доцентів кафедри геології2 та розвідки нафтових і газових родовищ Інституту природничих наук і туризму ІФНТУНГ. Таке рішення є невипадковим, оскільки університет – єдиний в Україні ЗВО нафтогазового профілю, в Стратегії якого прописані виконання наукових досліджень, співпраця із суспільством заради сталого розвитку та енергетичної безпеки держави, тобто, спроможність держави забезпечити ефективне використання власної паливно-енергетичної бази, здійснення оптимальної диверсифікації джерел і шляхів постачання в Україну енергоносіїв для забезпечення життєдіяльності населення та функціонування національної економіки у режимі звичайного, надзвичайного та воєнного станів тощо.

​​​​​​​​​​​​​​1Власне й науково-дослідна робота кафедри геології та розвідки нафтових і газових родовищ підпорядкована цій стратегії. Тож доц. кафедри Андрій Ярема  і Тарас Здерка мають неабиякий досвід у вирішенні теоретичних та практичних проблем в нафтогазовій геології.  Адже серед основних напрямів науково-дослідної роботи кафедри – геодинамічне моделювання глибинної будови Карпатського регіону, прогнозування аномальних пластових тисків у надрах, оцінка перспектив нафтогазоносності окремих територій,  обґрунтування вибору першочергових об’єктів для пошукових робіт на нафту і газ, комп'ютерні технології в нафтогазогеологічних дослідженнях, створення експертних систем діагностики нафтогазоперспективних об’єктів, наукове обґрунтування пошуків нетрадиційних джерел вуглеводнів.

Для наших науковців робота в експертній раді – велика честь, але й велика відповідальність. Їх чекає нелегка праця. Успіху їм та ефективних рішень!