Кожен із героїв – часточка майбутнього життя

Кафедра інформаційно-телекомунікаційних технологій та систем Інституту інформаційних технологій Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу відзначила День героїв, вшанувавши пам’ять студентів та випускників, котрі не повернулися з російсько-української війни.

Меморіальний стенд, облаштований поруч із кафедрою, щодня нагадує живим про тих, хто відійшов у вічність зі зброєю в руках, захищаючи це життя. Це Андрій Прошак, Ігор Ходак, Сергій Силкін, Назарій Чуловський, Андрій Фендик, Ельмін Новрузов. Не минуло й восьми місяців із дня відкриття цього пам’ятного місця, як до переліку героїв додалися імена Максима Глебова і Юрія Гука.

Хвилина мовчання, що запала в Інституті на згадку про нашу втрату, змінилася спільною молитвою присутніх на заході студентів та викладачів. І хоч складно говорити про найважчі втрати, завідувач кафедри Леонід Заміховський поділився своїм болем:

-Час минає, але людина все одно не може звикнути до таких подій, коли твій студент, якого ти знав, гине на фронті. Боляче… Сумно, що доводиться відкривати ще один стенд. На ньому – силует воїна, й хочеться, щоб більше на ньому не з’являлись світлини  наших захисників.

День героїв для українців не просто календарна дата, а щось дуже особисте, навіть коли йдеться не про твоїх родичів. Одна біда, одна війна поріднила всіх, тому кожному зрозумілі й близькі спогади про загиблих воїнів дружини Максима Глебова, його однокурсників і друзів Юрія Гука. Це – свіжі рани та свіжі спогади. Але вони – не лише історія. Кожен із героїв – часточка майбутнього життя, в яке вони зробили найбільший внесок із усіх можливих.