Космічні проєкти і нам до снаги!

В рамках чергового етапу міжнародного проєкту «NAWA UNIVERSEH extended for Ukraine» студенти кафедри інженерії програмного забезпечення  Ілона Кобилянська (гр. ІП-20-1), Тетяна Шеремет (гр. ПО-21-1),) взяли участь у міжнародному воркшопі та конференції «SPACE EXPEDITION – Human factor in the Settlement of the Moon and Mission Operations workshop», що відбулися в Жепенник-Біскупі (Rzepiennik Biskupi) (Польща).

Захід присвячувався актуальним сучасним космічним дослідженням та інженерії, орієнтованим на виживання в екстремальних умовах. Студенти дізналися про системи життєзабезпечення на Міжнародній космічній станції, людський фактор в її функціонуванні, безпекові операції та процедури на борту космічного корабля. Цікаво було особисто відчути особливості перебування на станції, потрапивши в 4симулятор космічної бази, а також отримати можливість керувати місією інших учасників в Центрі управління польотом.

На конференції студенти були поділені на три команди,  кожна з яких по черзі виконувала окремі завдання, одне з яких –  створення власного космічного проєкту з можливістю його реалізації.

Три дні – ніби так небагато, але Тетяна Шеремета довідалась за цей час дуже багато:

-Ми змогли повністю зануритись в атмосферу космонавтики та спробувати себе у трьох ключових ролях цієї індустрії. Особливо мені  сподобалось працювати в якості MCC (mission control center), адже це –  відповідальна робота,  де завжди треба бути на зв'язку з командою, аналізувати велику кількість даних та швидко вирішувати проблеми. Саме тут я зрозуміла, яка важка робота великої кількості людей стоїть за тим, щоб космічні місії відбувались успішно,  і як багато цікавої та важливої роботи залишається «за кадром». Окремо хочу відзначити організаторів, які виявились дуже привітними людьми та зробили все можливе, щоб ми плідно провели цей час, змогли почерпнути для себе багато нового та поділились нашою культурою з представниками інших національностей.

  • 1
  • 1
Додаткова інформація новин:

ОСТАННІ НОВИНИ

На думку фахівця