Хочеш змінити світ – почни з себе!

Ці слова стали лейтмотивом онлайн лекції-зустрічі «Сучасні виклики суспільства в контексті духовності» у форматі питання-відповіді зі священиком о. Михайлом Віхотем, головою Молодіжної комісії Івано-Франківської архієпархії Української греко-католицької церкви, адміністратором храму Зіслання Святого Духа, яка щойно  завершилась в Івано-Франківському національному технічному університеті нафти і газу та відбулась за ініціативи першого проректора Олега Мандрика та підтримки кафедри суспільних наук ІГПДУ.

У вітальному слові до учасників зустрічі завідувачка кафедри суспільних наук Вікторія Кравченко підкреслила важливість подолання таких викликів для духовності, як то пандемія, карантинні обмеження, споживацька психологія, яка все глибше поглинає сучасну людину.

Модератор зустрічі – доктор філософії з релігієзнавства, кандидат філософських наук, доцент кафедри суспільних наук ІФНТУНГ Надія Руско, запрошуючи присутніх до дискусії (а це – викладачі та студенти ІФНТУНГ), підкреслила, що  серйозність викликів духовного життя за останніх кілька років спонукала до розмов про шляхи покращення духовного життя суспільства, збереження духовних цінностей, бездуховність та депресії, споживацький характер віри, молитов, наявність духовного стержня у людини, формування сенсу життя.

1Відповідаючи на запитання, о. Михайло Віхоть звернув увагу на велику заматеріалізованість відносин в нашому суспільстві, споживацтво, яке торкається не лише нашого щоденного життя, але й духовного. У молодого священника є свої рецепти:

  • Не можна звертатись до Бога, як до продавця у супермаркеті;
  • Молитва – це діалог з Богом;
  • Не варто ходити до церкви лише заради того, що так прийнято.
  • Над збереженням духовних цінностей слід працювати упродовж всього життя;
  • Для подолання викликів сучасного суспільства потрібні духовний стержень, жити в злагоді з самим собою, розуміти сенс власного життя;
  • Неможливо змінити світ, не змінившись самому.

Учасники високо оцінили зустріч, оскільки вона відбулась на перехресті питань філософії, психології та християнської релігії. Окрім того, захід зібрав людей зацікавлених цими проблемами, тож атмосфера зустрічі була суголосною. Попри розгляд багатьох складних філософських та психологічних питань викладення позицій та сприйняття виявились доступними для всіх присутніх.

 

  • 2
  • 3