Інноваційний кластер Івано-Франківської області створять на базі ІФНТУНГ

Меморандум про створення та підтримку на базі Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу Інноваційного кластеру Івано -Франківської області підписали керівник Всеукраїнської Інноваційної екосистеми «Sikorsky Challenge Україна» (SCU) Інна Малюкова, ректор ІФНТУНГ Євстахій Крижанівський, заступник голови Івано-Франківської обласної державної адміністрації Богдан Футерко та заступник міського голови Івано-Франківська Руслан Гайда.

Кластерний розвиток як чинник підвищення регіональної конкурентоспроможності  є характерною ознакою сучасної інноваційної економіки. Створення кластерів на регіональному рівні є однією із поширених форм інтеграції при формуванні партнерських зв’язків між соціально-економічними системами.

1«Цим підписанням меморандуму про створення Інноваційного кластеру на Прикарпатті починається наша співпраця на високому рівні, коли наукова робота і наукові розробки мають буди комерціалізовані і доведені до ринку як в нашій країні, так і за кордоном. Інноваційна екосистема включає в себе зараз 23 університети України, ІФНТУНГ – 24. І сьогодні – це підписання угоди про створення уже 13 кластеру, в який входить місцева влада, університет, як основний гравець, і  SCU, як один із фундаментальних елементів по всій Україні! Створений інноваційний кластер стане майданчиком для подальшого розвитку університету і втілення новаторських ідей студентів та їх стартапів у життя», - наголосила Інна Малюкова.

Метою діяльності Інноваційного кластеру стане розвиток інноваційного середовища, що сприяєтиме створенню в Івано-Франківської області якомога більшої кількості інноваційних мікро- та малих підприємств, які базуються на стартап ідеях та науково-технічних розробках; розв’язання проблем області завдяки залученню креативних науковців, інженерів, підприємців, студентів, школярів щодо впровадження нових технологій і послуг; залучення інвестицій, грантів і спонсорської допомоги на локальному, національному рівні з урахуванням вже існуючих та нових міжнародних зв'язків партнерів.