ІФНТУНГ зміцнив свої позиції в міжнародному рейтингу Webometrics

Івано-Франківський національний технічний університет нафти і газу зміцнив свої позиції в міжнародному рейтингу Webometrics Ranking of World’s Universities

За результатами січневої редакції 2023 року ІФНТУНГ посів 33 місце серед 306 закладів вищої освіти України, піднявшись на 3 позиції вище, ніж у 2022 році.

1Рейтинг Webometrics виходить уже 20 років поспіль. Починаючи з 2004 року і кожні шість місяців, група The Cybermetrics Lab (Іспанська національна дослідницька рада, CSIC) виконує незалежне наукове дослідження інформації про роботу більше 31 тисячі закладів вищої освіти з 200 країн світу, яке базується на їхній вебприсутності.  Основною метою рейтингу є сприяння академічної присутності в Інтернеті, підтримання відкритого доступу для значного збільшення передачі наукових і культурних знань в університетах світу.

Оцінювання університетів відбувається за такими критеріями: PRESENCE (присутність) – кількість сторінок на сайтах в основному домені установи, які індексуються пошуковою системою Google; VISIBILITY (видимість) – кількість зовнішніх джерел, які містять зворотні посилання на вебсторінки установи – розраховується за показниками інструментів Ahrefs та Majestic; TRANSPARENCY (прозорість) – кількість цитат топ-авторів установи за Google Scholar Citations; EXCELLENCE (якість) – кількість статей дослідників установи, які входять до 10% найбільш цитованих у 27 дисциплінах за розрахунками Scimago.

Високі показники свідчать про наполегливу працю університету на ринку освітньої, наукової, міжнародної діяльності, яка з використанням сучасних інформаційних технологій доносить до суспільства інформацію про наш ЗВО.