ІФНТУНГ – учасник міжнародного саміту IVI Summit 2022!

«Цифрова трансформація - формування гібридного майбутнього» - тема міжнародного саміту (IVI Summit 2022), який днями відбувся в Університеті Мейнута (Ірландія) з метою вивчення ключових викликів і можливостей діджиталізації для науковців, дослідників, політиків і лідерів різних галузей промисловості.

3Серед учасників та основних спікерів саміту - представники влади, компаній EY, IDA, CHIME, SAP, Legato, науковці з Університету Ліхтенштейну, Університету Мейнута та Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу (ІФНТУНГ). Україну та наш університет на саміті представляли проректор з науково-педагогічної роботи ІФНТУНГ, професор Максим Карпаш і директор інституту інформаційних технологій, професор Ігор Лютак.

Під час саміту спікери-експерти говорили про переваги діджиталізації, подолання викликів за допомогою цифрових інноваційних інструментів та цифрове майбутнє Європи загалом. На тематичних сесіях ділились власним досвідом як керувати, впроваджувати та просувати цифрові інновації в різних галузях та відповідати поточним і майбутнім викликам та можливостям.

1Серед ключових доповідей саміту - «Співпраця під час кризи» професора Максима Карпаша. У своєму виступі він ознайомив учасників з історією університету, його структурою, освітніми та науковими можливостями, зокрема Інституту інформаційних технологій, який який є регіональним лідером з підготовки ІТ-фахівців і найбільшим за кількістю студентів. І, зважаючи на те, що ІТ-спеціальності очолюють топ найзатребуваніших професій, а швидка діджиталізація породжує попит на таких фахівців, цей процес і надалі набиратиме обертів. У доповіді йшлося також й про досягнення ІФНТУНГ у побудові освітньої екосистеми для сталого розвитку, про міжнародну співпрацю  тощо.

2Основні тези виступу стосувалися особливостей роботи університету під час воєнного стану. Так, умови боротьби та виживання, в яких опинилась Україна, змушують по-новому оцінити звичні алгоритми діяльності у різних сферах, в тому числі в освітній. Повномасштабна війна стала величезним викликом для освітньої галузі, з’явились нові фактори впливу, до яких ніхто не готувався: постійна небезпека; відтік закордон науково-педагогічного персоналу та студентів у зв’язку з війною; призупинення міжнародних проєктів; організація роботи, навчання та вступної кампанії під час воєнного стану тощо. З перших днів повномасштабної війни університет працює в посиленому режимі, щоб допомогти людям з інших областей та Збройним Силам України. За понад 100 днів війни університет прийняв більше 700 внутрішньо переміщених осіб (ВПО) та 2 університети з територій, де ведуться активні бойові дії. Створено волонтерський центр, де приймають гуманітарну допомогу від європейських партнерів, сортують і передають на передову тощо (більше: https://nung.edu.ua/ukraine).

На знак підтримки українських партнерів усі реєстраційні внески учасників IVI Summit 2022 організатори пожертвують ІФНТУНГ, щоб допомогти подолати кризу на місцевому рівні та приймати ВПО.

 

  • 1