ІФНТУНГ випробовує водневе обладнання та технології

В Інституті архітектури, будівництва та енергетики Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу здійснено успішний тест та пуск першого в Україні метанольно-водневого генератора в Україні. Непересічна подія, але й очікувана: університет постійно робить свій внесок у реалізацію водневого проекту в Україні, зокрема є партнером найбільшої науково-дослідницької програми РГК до 2025 року, має установку для виробництва водню, на якій можна показувати як він використовується,  реальні напрацювання й потенціал для наукових досліджень і підготовки кадрів для сфери водневої енергетики. Вже кілька років поспіль ведуться перемовини, що університет цілком може стати дослідним полігоном використання газоводневих сумішей: потужностей вистачає.

Завдяки високій оцінці діяльності університету, визнанню його лідерства у водневих інноваційних технологіях, науковому потенціалу та людському ресурсу за підтримки вітчизняних партнерів - Української Водневої Асоціації, яка є членом Hydrogen Europe, ІФНТУНГ розпочав співпрацю зі світовим лідером метанольно-водневої галузі – виробником паливно-коміркових енергетичних генераторів ADVENT

Попередньо відбулась онлайн зустріч, присвячена перспективам розвитку водневих технологій в університеті, в якій взяли участь проректор з наукової роботи Олександр КОНДРАТ, директор ІАБЕ Мирослав МАЗУР, президент Української Водневої асоціації Василь ДОРОНІН,  директор з розвитку в Європі компанії ADVENT Пер БУРДАК (Per Burdack), віце президент Української Водневої асоціації Євгеній РОССІКОВ та інженери компанії ADVENT. Були представлені наукові, інноваційні та технологічні можливості ІФНТУНГ щодо «золотого», «зеленого» та «блакитного» водню та обговорені практичні кроки та можливі перспективи використання водню та метанольних генераторів в Україні.

Ректор ІФНТУНГ Ігор ЧУДИК вважає: «Такі ініціативи та імплементація технологій важлива, оскільки повністю відповідають зеленому курсу та вимогам до трансформації енергетичного сектору. Більше того, вони сприятимуть Дорожній карті реалізації стратегічних цілей нещодавно ухваленої «Водневої стратегії України до 2050 року», серед яких для університету ключовими є проведення досліджень та розвиток інновацій, пов’язаних із водневою енергетикою, що мають бути  сфокусовані довкола системної інтеграції, розробки технологічних інновацій, розширення компонентів та міжсекторальних ідей, та підготовка кадрів для сфери водневої енергетики – фахівців за всіма напрямками розвитку водневої енергетики, й підготовка викладачів для подальшого створення освітніх програм різного рівня тощо».

 Що ж стосується випробовування в ІАБЕ метанольно-паливної комірки, яка відповідає стандартам НАТО та вже використовується в Німеччині, Данії й ін.,   то таке обладнання є інноваційним, і першим в Україні, екологічно чисти та безшумним. Експлуатація обладнання буде досліджена в режимах відключень та українських реаліях, що дозволить зібрати необхідний досвід для інтеграції таких установок в навчальну програму. 

Після успішного тестування та запуску обладнання ми очікуємо розширення поставок інноваційного обладнання на водні та інших альтернативних видах палива, що суттєво оновить якість освітнього процесу та актуалізує компетенції до вимог часу та інновацій.

Така співпраця відбувається за сприяння президента Української Водневої Асоціації Василя ДОРОНІНА  та Jorgo CHATZIMARKAKIS CEO of Hydrogen Europe

The Institute of Architecture, Construction and Energy of the Ivano-Frankivsk National Technical University of Oil and Gas (IFNTUOG) has successfully tested and launched the first methanol-hydrogen generator in Ukraine. The university is a partner of the RGC's research program until 2025 and has a hydrogen production facility. Due to the high appreciation of the university's activities and cooperation with the Ukrainian Hydrogen Association, IFNTUOG started cooperation with the manufacturer of fuel cell power generators ADVENT. An online meeting was held to discuss the possibilities of using hydrogen and methanol generators in Ukraine. The methanol-hydrogen generator is environmentally friendly and quiet, complies with NATO standards, and is used in Germany, Denmark, and other countries. After successful testing, we expect to expand the supply of innovative equipment to improve the quality of the educational process.

 

 

  • 1
  • 2
  • 3
Акутуальні новини

ОСТАННІ НОВИНИ

На думку фахівця