«Досягнуті результати свідчать про правильно обраний шлях!»

Івано-Франківський національний технічний університет нафти і газу долучився до роботи Міжнародного симпозіуму «Проєкт «Норвегія – Україна» (NUPASS) як модель соціальної та професійної адаптації ветеранів. Перспективи інтеграції до державної системи України», присвяченого обговоренню результатів співпраці Міжнародного фонду соціальної адаптації, партнерів і виконавців проєкту, Міністерства у справах ветеранів, міжнародних організацій щодо інтеграції моделі соціальної та професійної адаптації військовослужбовців, ветеранів та членів їхніх сімей в державну систему України.

2Симпозіум організовано Міжнародним фондом соціальної адаптації та Nord університетом за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Королівства Норвегія. Участь у відкритті заходу взяли Посол Королівства Норвегія в Україні Ерік Сведал, міністр у справах ветеранів України Юлія Лапутіна, заступник міністра у справах ветеранів України з питань євроінтеграції Олексій Ілляшенко, міністр освіти і науки України Сергій Шкарлет, представники закладів вищої освіти, які реалізовують проєкт, представники Nord університету – керівник проєкту NUPASS, професор Анатолій Бурмістров та координатор проєкту Вероніка Вакуленко, президент Міжнародного фонду соціальної адаптації Володимир Рубцов, координатор проєкту NUPASS від Міжнародного фонду соціальної адаптації Ольга Філіна та інші.

1Івано-Франківський національний технічний університет нафти і газу є активним учасником у допомозі з перепідготовки та соціальної адаптації військовослужбовців і членів їхніх сімей ще з 2015 року. Своїм досвідом та успіхами у професійній адаптації ветеранів та членів їхніх родин поділився координатор проєкту в Івано-Франківську, проректор ІФНТУНГ, професор Максим Карпаш: «Допомагаючи нашим захисникам здобувати нові знання, робити успішну кар’єру, шукати роботу та реалізовувати себе, ми робимо неоціненну справу. І досягнуті результати свідчать про правильно обраний шлях! За шість років реалізації проєкту ми маємо: більше 300 випускників за спеціальностями «Енергетичний менеджмент» і «Підприємництво та лідерство»; більше 30 успішних стартапів і реалізації бізнес-ідей; кожен другий випускник після курсів отримує нове джерело заробітку або ж досягає кар’єрного росту. Щоб досягти таких результатів, окрім лекцій, ми проводимо майстер-класи, екскурсії, наукові пікніки, психологічні тренінги-семінари, сприяємо в працевлаштуванні та відкритті власного бізнесу, співпрацюючи з кадровою агенцією, що здійснює супровід від створення резюме до працевлаштування, Центром зайнятості, місцевою владою тощо. Ми відчуваємо потребу в продовженні цього проєкту, оскільки завжди маємо запити від цільової аудиторії. Також розуміємо, що зараз пріоритетними є освітні програми з IT. Тому за підтримки Департаменту економічного розвитку, екології та енергозбереження Івано-Франківської міської ради та Івано-Франківського ІТ Кластеру, у нас іде набір слухачів на безкоштовне навчання за програмою «Контроль якості програмного забезпечення» для учасників АТО/ООС, військовослужбовців та членів їх сімей, а також громадян віком від 40+ та людей з обмеженими можливостями».

Загалом учасники симпозіуму обговорили результати співпраці з Міжнародним благодійним фондом «Міжнародний фонд соціальної адаптації», Міністерством у справах ветеранів, міжнародними організаціями, партнерами та виконавцями проєкту NUPASS щодо інтеграції моделей соціальної та професійної адаптації військовослужбовців, ветеранів і членів їхніх сімей.

Також під час заходу було підписано Меморандум про співробітництво у сфері забезпечення прав та інтересів ветеранів, їхніх сімей та родин загиблих, сприянні психологічній і правовій допомозі, соціальній адаптації, організації професійній орієнтації підписали днями Міністерство у справах ветеранів України та Міжнародний благодійний фонд «Міжнародний фонд соціальної адаптації».

Довідково. В Україні проєкт «Норвегія – Україна» (NUPASS) реалізується з 2003 року. До червня 2021 років участь у проєкті взяли 12553 особи. Серед них 2463 – учасники АТО/ООС. На кінець 2021 року загальна кількість випускників проєкту складатиме понад 13 300 осіб. З початку реалізації проєкту в нього було задіяно 47 українських міст, понад 20 ЗВО України та 20 громадських організацій.

 

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4