Освіта, спрямована в майбутнє

Два дні поспіль у стінах Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу кипіла робота Всеукраїнського науково-педагогічного форуму «Інноваційні технології в освіті», що зібрав науковців, викладачів, вчителів, методистів, які багато зусиль докладають до впровадження сучасних технологій дистанційної та змішаної форм навчання у повсякденну працю своїх закладів.


Локація форуму не випадкова. Адже інновації – душа ІФНТУНГ. І справа не лише в тому, що епідемія коронавірусу, а згодом і воєнні реалії зумовили широке впровадження дистанційної та гібридної освіти у наше повсякдення, а отже, й цифрових технологій, що їх забезпечують – така об’єтивна реальність і вимоги часу. Але тут діє ще й вагомий суб’єктивний чинник: колектив університету, що і так був завжди заточений на виконання найскладніших технічних завдань, опинившись перед викликами часу, підійшов дуже творчо не тільки до розв’язання посталих проблем. Він перетворив їх на завдання – зробити освіту високотехнологічною.


Впродовж другого дня форуму «Інноваційні технології в освіті» відбувся круглий стіл за двома секціями у форматі інтелектуального клубу, над організацією якого активно працювали Центр дистанційного навчання ІФНТУНГ під орудою Наталії Піндус, навчальний відділ ІФНТУНГ під керівництвом Ігоря Шостаківського та Рада молодих вчених очолювана Василем Витвицьким.


В результаті викладачі та студенти мають можливість ефективно працювати на платформі Moodle, широко практикувати змішану форму навчання, спільно розбудовувати модерне освітнє середовище. Це сприяє не тільки розвитку особистості студента, але також його професійній соціалізації.


Своїми напрацюваннями викладачі ІФНТУНГ мали змогу поділитися з колегами на секційних круглих столах – «Організація освітнього процесу із застосуванням сучасних технологій дистанційного, змішаного навчання і дуальної форми навчання» й « Методичні та психолого-педагогічні аспекти створення та використання електронних (дистанційних) курсів для студентів та учнів», а також більше довідатись про світовий та вітчизняний досвід у цій царині.

Крім того, учасники форуму запропонували шляхи оптимізації інформаційного середовища
університету як по вертикалі, так і по горизонталі, що уможливить створення симбіотичного зв’язку адміністрування та навчального процесу, ініціювали створення методичного об’єднання «Інформаційні технології в освіті» та обговорили доцільність поширення позитивного досвіду нестандартних форм проведення занять, заснованих на неформальному спілкуванні викладачів та студентів. Професор Олег Онисько представив напрацювання кафедри комп’ютеризованого машинобудування та цікавий історичний екскурс.


Актуальні питання, що були запропоновані до обговорення модераторами Ігорем Шостаківським та Наталею Піндус, зустріли щиру зацікавленість та активне обговорення учасників серед яких варто виділити позиції професора кафедри захисту навколишнього середовища та безпеки праці Теодозії Яцишин, доцента кафедри туризму рекреації та регіонального розвитку Ярослави Коробейниковоїасистента кафедри інженерії програмного забезпечення Лесі Царевої, доцента кафедри менеджменту та адміністрування Лесі Вербовської, доцента кафедри менеджменту та адміністрування Ірини Станьковської, доцента кафедри філології та перекладу Ольги Янишин, доцентів кафедри суспільних наук Ірини Шастко, Любомира Андрусіва, представника студентської
профспілки Богдана Масковича. Цікавими ідеями та пропозиціями поділилися доценти кафедри технології захисту навколишнього середовища та безпеки праціі Галина Кривенко, Галина Лялюк-Вітер, доцент кафедри документознавства та інформаційної діяльності Христина Вінтонів, доцент кафедри підприємництва та маркетингу Христина Обельницька, доцент кафедри прикладної економіки Іванна Мельничук, доцент кафедри філології та перекладу Володимир Павлик, доценти кафедри метрології та інформаційно-вимірювальної техніки Лідія Витвицька та Мирослава Чуйко.

 

  • 1
  • 2
  • 11
  • 22