Звернення до світової академічної та наукової спільноти щодо депутінізації академічних кіл

Шановна наукова спільното! 

Протягом багатьох років науковці з росії користувалися різними програмами грантів на міжнародні дослідження та стажування, наданими західними демократіями. На жаль, «віддачу від інвестицій» використано для зміцнення антидемократичного режиму Путіна. Використання коштів без привласнення громадянських цінностей і чеснот є очевидною ознакою причетності російської академічної спільноти до режиму. Наприклад, російський союз ректорів підтримав війну проти України, зібравши сотні підписів.

Шокуюча підтримка чи мовчання переважної більшості науковців у росії з огляду на російське вторгнення в Україну та військові злочини, вчинені російською армією, не можуть бути виправдані жодними людськими та етичними стандартами. З огляду на звірства та страждання, заподіяні російським урядом невинному мирному населенню України, підтримка чи мовчання роблять російську наукову та академічну спільноту такою ж відповідальною за злочини проти людства. На жаль, білоруські вчені залишаються мовчазними спостерігачами за злочинами росії проти людства в Україні. Підтримка білоруськими науковцями дій режиму Лукашенка, а також мовчазне споглядання російського вторгнення, безумовно, теж є злочином.

Відтак, за посиланням Звернення до світової академічної та наукової спільноти щодо депутінізації академічних кіл із чіткими пропозиціями.

Форма для підписання Звернення

Ми усвідомлюємо жорсткість, але сьогодні не час для напівзаходів. Світ проігнорував російське вторгнення в Грузію в 2008 році; світ не відреагував належним чином у 2014 році, коли росія окупувала Крим і частину Донецької та Луганської областей. Світ не повинен повторювати одну й ту ж помилку знову і знову. Безкарність спонукає до нових порушень. У відомому вислові йдеться, «єдине, що потрібно для торжества зла, щоб добрі люди нічого не робили». Ми глибоко вдячні тим відважним російським і білоруським ученим, які публічно засуджують режим Путіна. Тому ми пропонуємо, щоб ці обмеження не поширювалися на осіб та установи, які мають підтверджений досвід громадського осуду збройної агресії росії проти України.

Повний список з понад 8000 українських та західних науковців, які підписали Звернення, можна переглянути тут.

Це Звернення вже було опубліковано у формі листа в журналі Nature –  і буде опубліковано в інших західних періодичних виданнях.

Ваш особистий підпис та солідарність допоможуть повернути довіру до місії вищої освіти та науки – готуватися до життя як активні громадяни в демократичних суспільствах!

Дякуємо за активну позицію, а не мовчазне спостерігання!