Як працює станція для зарядки електроавтомобілів

Стартував останній місяць реалізації проєкту Part4CM. За понад 30 місяців зроблено партнерами чимало. Серед вагомих здобутків - нова станція для зарядки електроавтомобілів, яка працює від сонячних панелей.

Завдяки фінансовій підтримці Євросоюзу, перші місяці (до закінчення реалізації проєкту) заряджати автівки на цій станції можна безкоштовно. Про це розповів керівник департаменту інвестиційної політики, проєктів, міжнародних зв’язків, туризму та промоцій міськради Ігор Попадюк. За його словами, згодом водії сплачуватимуть за використання електроенергії. Однак тариф не має бути високим, адже частину використаної електроенергії генеруватимуть сонячні панелі.

"Сонячні панелі генерують електроенергію, яка йде в плюс для нашого комунального підприємства, що оперує стадіоном “Рух”. У перспективі ми побачимо, наскільки впливає генерація сонячних панелей на зменшення тарифу на заряджання”, — пояснює Ігор Попадюк.

Одним із перших підзарядити авто приїхав франківець Тарас. Попередньо чоловік зареєструвався на онлайн-платформі “Go TO-U” та обрав час. Підзаряджатися він приїхав із власним зарядним кабелем.

“Відкриваю додаток і прошуся на зарядку. До прикладу, на 60 хвилин. Можна зарезервувати час, який необхідний для підзарядки”, — каже Тарас.

Чоловік розповідає, своє авто зазвичай заряджає вдома. Але перевагу станцій пояснює тим, що на них електроавтомобілі заряджаються значно швидше. Зекономити подекуди можна до кількох годин.

“У домашніх умовах авто заряджається приблизно сім годин. Тут воно може зарядитися за дві з половиною години. Якщо взяти автомобілі європейського виробника, то зарядитися вони можуть приблизно за годину. Ця зарядна станція видає 22 кВт”, — пояснює Тарас.

Станцію встановили у межах проєкту “Партнерство Румунія-Україна для пом’якшення зміни клімату”.

 

News Images

PHOTO GALLERY
Додаткова інформація