Загально-екологічна навчальна практика ( ТЗ - 21-1)
Студенти ТЗ-21-1 успішно завершили загально-екологічну навчальну практику. Керівником практики Т. Яцишин було запропоновано студентам обрати територію, де впродовж періоду проходження практики ідентифікували наявні техногенні об’єкти, спостерігали за основними метеорологічними показниками та якістю повітря, проводили спостереження за транспортним навантаженням та здійснювали обчислення забруднення чадним газом, а також досліджували шумове забруднення, якість водних об’єктів, стан поводження з відходами, антропогенну трансформацію грунтового покриву.
Фото з практики
Загально-екологічна навчальна практика (ТЗ - 20-1)
Впродовж першого тижня загально-екологічної навчальної практики студенти групи ТЗ-20-1 мали насичену і цікаву програму. В перший день ІФНТУНГ відвідали інспектори державного районного управління ДСНС Роман Козаков та Наталія Кецмур, які розповіли студентам про основні правила пожежної безпеки та запобігання небезпечним для життя ситуаціям, що можуть трапитися в літній період. В інші дні студенти ознайомилися з роботою «Дністровського басейнового управління водних ресурсів», Центр інноваційного розвитку та науковим містечком Нова енергія..
Під час практики в межах реалізації проєкту «Forest Training Camp» (керівник Яцишин Т.М.) студенти ТЗ-20-1 пройшли еко-табір на території Карпатського та Галицького НПП, що стало базою для набуття студентами практичним навичкам викладання в «лісовій школі» з подальшою апробацією отриманих практичних знань інтерпретації природи для школярів Верховини (https://nung.edu.ua/news/zahalno-ekolohichna-navchalna-praktyka). Так студенти дізналися про загрози для біорізноманіття, які викликають кліматичні зміни та техногенна діяльність людини, а також безвідповідальне використання природних ресурсів і, в результаті, які ризики несуть втрати видів флори і фауни для екосистеми в цілому.
Наступний етап реалізації ініціативи «Forest Training Camp» відбувся у Верховині 8.07-9.07.21, де студенти виступили в якості менторів, і під керівництвом Теодозії Яцишин продемонстрували учням Верховини необхідність збереження біорізноманіття із залученням ігрових та арт технологій навчання, а також приладів для вимірювання якості навколишнього середовища. Під час «Forest Training Camp» учні разом із студентами-менторами відвідали оглядовий майданчик, де провели короткий тренінг з орієнтування на місцевості. Також, на основі підсумків участі в активностях «Forest Training Camp» учасники отримали призи та сертифікати.
Також, в цей час студенти ТЗ-20-1 Багірова А., Федорків А., Барложецька Н. в межах практики брали участь у транскордонному таборі для студентів, який відбувся на території Марамурешського національного природного парку (м.Вішеу де Сус, Румунія) (https://cutt.ly/ZXHi5xN).
Нагадаємо, що транскордонний табір та ініціатива «Forest Training Camp» є частиною кампанії з підвищення обізнаності громадськості проекту «Карпатські лісові школи – пілотне співробітництво для збереження природи та екологічної освіти», що виконується Туристичною Асоціацією Івано-Франківщини у партнерстві з Адміністрацією Марамуреського національного гірського парку (Румунія), Відділом регіонального розвитку та будівництва Долинської районної державної адміністрації та Вигодською селищною радою (Україна) і співфінансується Європейським Союзом в рамках Програми транскордонного співробітництва ЄІС Угорщина-Словаччина-Румунія-Україна 2014-2020 (www.huskroua-cbc.net). Детальніше про проект читайте тут: https://cutt.ly/gcorVNl