Міжнародна діяльність

 

Міжнародне співробітництво кафедри документознавства та інформаційної діяльності ІФНТУНГ відбувається у різноманітних напрямах: організація навчального процесу, проведення спільних заходів, участь студентів та викладачів кафедри у міжнародних проєктах.

     31.05.2024 р. для студентів спеціальності «Інформаційна, бібліотечна та архівна справа» кафедри документознавства та інформаційної діяльності онлайн заняття провів представник Берлінської школи бібліотечних та інформаційних наук Берлінського університету імені Гумбольдта (Institut für Bibliotheks- und Informationswissenschaft Humboldt-Universität zu Berlin), професор Джессі ДІННЕН (Jesse Dinneen). Німецький колега темою лекції обрав «Етику даних». Насамперед були висвітлені поняття «дані» та «метадані», етична сторонуа використання даних, а також різні інструменти та техніки етичного використання даних як у професійній діяльності, так і в повсякденному житті. Особливо студентів зацікавило питання використання штучного інтелекту: наскільки воно етичне та як штучний інтелект може вплинути в майбутньому на професійну діяльність людей.

     У підсумку лектор наголосив, що етичне використання даних є обов'язковою умовою успішної професійної діяльності фахівців з інформаційної справи, задіяних у: 

  • комунікаціях;

  • роботі з документами;

  • інформаційній аналітиці;

  • інформаційному інжинірингу;

  • впровадженні й використанні інформаційних автоматизованих систем тощо.

     Заняття було пізнавальним та корисним. І організатори, і студенти вважають, що залучення іноземних фахівців провідних європейських університетів до освітнього процесу – запорука успішної підготовки здобувачів освіти ІФНТУНГ.

Залучаємо до освітнього процесу європейських фахівців


01.02.24 відбулася чергова робоча зустріч представників кафедри документознавства та інформаційної діяльності Івано-Франківський національний технічний університет нафти і газу та Інституту бібліотечних та інформаційних наук Берлінського університету ім. Гумбольдта дає надію на перспективну співпрацю структурних підрозділів зі схожими профілями. Пропозиції кафедри ДІД - реалізація спільних наукових досліджень, освітніх проєктів та студентських обмінів. Тішить, що провідні європейські університети готові до діалогу й співпраці. Щодня дбаємо про актуальність освітніх програм «Документознавство та інформаційна діяльність» й «Інформаційний інжиніринг та соціальні комунікації» не лише для української освіти, а й про їхню відповідність міжнародним стандартам.

 

     21.09.2023 відбулася робоча онлайн-зустріч завідувачки кафедри документознавства та інформаційної діяльності Юлії Романишин та доцента кафедри Наталії Опар з Dr. Annet Dekker, професоркою університету Амстердаму, координаторкою магістерської програми Archival, Information and Media Studies. На зустрічі обговорити перспективи та окреслили можливі шляхи співпраці у напрямах проведення спільних наукових семінарів та навчальних лекцій, участі в конференціях, міжнародних проєктах та науково-дослідних активностях, обміні науковими та навчальними здобутками обох сторін тощо. Наступний крок - підписання Угоди про співпрацю та організація і проведення перших спільних навчально-наукових активностях     

20 липня 2023 р. відбулася онлайн-зустріч між кафедрою документознавства та інформаційної діяльності Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу та Економіко-Гуманітарним Університетом у м. Варшаві. Під час зустрічі завідувач кафедри Юлія Романишин та директор Центру міжнародного співробітництва ІФНТУНГ Руслан Рачкевич обговорили напрями майбутньої співпраці зі спеціалістом міжнародного відділу Варшавського університету Єлизаветою Філіпповою.

У польському університеті готують бакалаврів та магістрів зі спеціальності «Social Communication and PR», що є спорідненою із магістерською програмою «Інформаційний інжиніринг та соціальні комунікації».

01.08.2023 підписано Меморандум про співпрацю та Договір про обмін студентами між двома університетами. Основні завдання співпраці є обмін досвідом та знаннями між викладачами, проведення спільних конференцій та семінарів, участь у міжнародних проєктах, академічна мобільність студентів та викладачів тощо.

Протягом 2017-2021 рр. викладачі кафедри опублікували численні наукові розвідки в іноземних виданнях та взяли участь у багатьох міжнародних заходах закордоном.

Протягом двадцяти років кафедра підтримує партнерські зв’язки з Корпусом Миру США в Україні. Починаючи з 2001 р., студенти спеціальності “Інформаційна, бібліотечна та архівна справа” (раніше – “Документознавство та інформаційна діяльність”) мали можливість відвідувати заняття, які проводили носії англійської мови – волонтери Корпусу Миру: Stephanie Plageman (2001-2003), Ambrose Dieringer (2002-2004), Phillip Ward (2010-2012), Jacob Hatch (2016-2018), Stephanie Young (грудень 2019-березень 2020). Метою цієї співпраці є обмін досвідом у галузі викладання англійської мови, а також поширення серед українців знання про американський народ та краще розуміння українського народу американцями.

У 2012 р. кафедра отримала фінансування у рамках програми Підтримки малих грантів, яке здійснювалось за підтримки Корпусу миру та Агенції США з міжнародного розвитку (USAID). Завдяки проєкту видано навчальні матеріали з таких дисциплін: “Засоби масової інформації”, “Зв’язки з громадськістю”, “Презентація інформації”, та “Політичні комунікації”, та “Міжкультурні комунікації”.

Зміцненню партнерства між Україною та США сприяло підписання угоди з ініціативи колишнього волонтера Корпусу Миру Філіпа Ворда (протягом 2010-2012 рр. працював на кафедрі). Так, 26 березня 2019 р. між кафедрою документознавства та інформаційної діяльності ІФНТУНГ та Центром інновацій у навчанні Університету Південної Алабами (США) укладено Меморандуму про взаєморозуміння терміном на 5 років. Співпраця передбачає:

  • візити та обмін студентами та аспірантами для навчання і досліджень;

  • візити та обмін викладачами з метою досліджень, навчання і розвитку;

  • обмін інформацією в галузях, що становлять взаємний інтерес;

  • іншу діяльність, що приносить взаємну вигоду обом установам. 

Memorandum_1

 

Memorandum_2

 

Вже традиційною стала участь кафедри документознавства та інформаційної діяльності в онлайн-заходах, які організовує Центр інновацій у навчанні Університету Південної Алабами:

  1. Проходження студентами V курсу англомовного онлайн-курсу “Aspects of Learning” на платформі «USAonline» під керівництвом американських інструкторів Центру інновацій у навчанні (травень 2018 р.).

  2. Онлайн-участь викладачів та студентів кафедри у міжнародній конференції Conference on Teaching and Learning (2018 р., 2020 р.).

 

Sertyfikat_Boichuk_Kateryna

 

Sertyfikat_Christina_Vintoniv.png

 

  1. Проведення вебінару «TED-Style Speaking: Confidence in Oral Communications in the EFL Classroom» (18 лютого 2020 р.).

  2. Проведення спільного вебінару “Overcoming the Pandemic-driven Disruption to Eastern European Higher Education: Incidental Outcomes of Long-term, Intercultural Academic Collaboration” (25 лютого 2021 р.). https://nung.edu.ua/news/mizhnarodna-spivpracya-kafedri-dokumentoznavstva-ta-informaciynoi-diyalnosti

Викладачі та студенти кафедри документознавства та інформаційної діяльності беруть активну участь у міжнародних конференціях, проєктах, стажуваннях та різноманітних заходах закордоном:

  1. The 10th IEEE International Conference – IDAACS-2019, м. Мец, Франція (18-21 вересня 2019 р.) – доцент Ю. Л. Романишин.

  2. The 9th International Conference – ACIT`2019, Чеська Республіка (5-7 червня 2019 р.) – доцент Ю. Л. Романишин.

  3. Українсько-литовський проєкт «Розвиток компетентності працівників литовського та українського публічних секторів з використанням методології дизайн-мислення», проведеного за договором з МОН України №М/23-2021 від 15.11.2021 р. та партнерською угодою з Каунанським технологічним університетом (Литовська Республіка) №212/SV5-0539 від 21.11.2019 р. – доценти Т. Д. Ганцюк, Х. М. Вінтонів, В. Д. Мельник (26 листопада-11 грудня 2020 р.).

  4. Вебінари „Artificial Intelligence and Archives” та „Computational Archival Science: A Paradigm Shift Across the Data” від Council on Library and Information Resources (червень-липень, 2020 р.) – доцент Х. М. Вінтонів.

  5. ІІІ Міжнародна науково-практична конференція “World Science: Problems, Prospects and Innovations”, Торонто, Канада (25-27 листопада 2020 р.) – доцент Н. В. Опар, студент 3-го курсу С. Янишин.

  6. I Virtual Conference on Sustainable Education – SEVIC 2020 (11-13 грудня 2020 р.) – доценти Ю. Л. Романишин, Х. М. Вінтонів, Н. В. Опар.

  7. Міжнародне наукове онлайн-стажування «Академічна доброчесність», організоване Fundacja Instytut Międzynarodowej Wsprólpracy Akademickiej i Naukowej спільно з Wyższym Seminarium Duchownym Stowarzyszenia Apostolstwa Katolickiego (02.11-11.12.2020 р.) – доцент Х. М. Вінтонів.

  8. CEUR Workshop of the 3rd International Conference, м. Векше, Швеція (19-21 листопада 2020 р.) доцент Ю. Л. Романишин.

  9. Онлайн-навчання в Університеті м. Реджайни, Канада, в рамках міжнародного партнерства між університетами (зимовий семестр 2021 р.) – магістр І-го року навчання І. Б. Сапіжак.

  10. International Higher Education Forum, від британської компанії Pearson (9-11 березня 2021 р.) – доценти Т. Д. Ганцюк, Н. В. Опар та Х. М. Вінтонів. https://nung.edu.ua/news/mizhnarodniy-forum-vischoi-osviti-2021

  11. Практикум «Використання логіко-структурного підходу при написанні грантових заявок» у рамках проєкту Creative Spark, British Council (22 березня 2021 р.) – доценти Т. Д. Ганцюк, Х. М. Вінтонів, студентка 3-го курсу А. Тирлич.

  12. XIX International Science Conference, м. Брюсель, Бельгія (8–9 квітня, 2021 р.) – викладач О. В. Лаба.

  13. XVIII Міжнародна конференції ICEP-2021 (International Conference on European Processes), яку організував в онлайн-режимі Каунаський технологічний університет (Литовська Республіка), 23 квітня 2021 р. – доценти Т. Д. Ганцюк, Х. М. Вінтонів, Н. В. Опар. https://nung.edu.ua/news/xviii-mizhnarodna-konferencii-icep-2021-ukrainsko-litovskiy-vektor-dizayn-mislennya?fbclid=IwAR2iq0Z4J5rsYV_rCsZAZZtLy74TAblKNP7nwu1FYkT_PE-ay9vs2ZqnNx0

  14. The 11th International Conference, ACIT-2021, Деггендорф, Німеччина (15-17 вересня, 2021 р.) – доцент Ю. Л. Романишин.

 Ще одним із цікавих напрямів у міжнародній діяльності кафедри є проходження викладачами та студентами англомовних курсів з інформаційно-комунікаційної діяльності на онлайн-платформах “Coursera” та “FutureLearn”, що дозволяє імплементувати зарубіжний досвід та знання у вітчизняну навчальну практику:

 

Opar_Natalija

 

Mogytych

 

  

Подальша перспектива розвитку міжнародної співпраці кафедри передбачає встановлення зв’язків з університетами країн ЄС, які здійснюють підготовку фахівців з інформаційної, бібліотечної та архівної справи для підвищення академічної мобільності викладачів та студентів.

Міжнародні партнери Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу: https://nung.edu.ua/department/centr-mizhnarodnogo-spivrobitnictva/mizhnarodni-partneri