Цікаве із життя студентів, як і беруть участь у проектній діяльності!
ЯРЕМЧУК Назарій студент спеціальності «Проєктний менеджмент» (гр. МНм-24-1) у період 29.07 по 06.07.2025 взяв участь у SummerCamp, який відбувся у рамках проєкту Root4Dig для здобувачів різних рівнів освіти з України та Румунії.
Мета проєкту це культурний обмін між студентами, демонстрація традицій кожної зі сторін та пошук спільних культурних коренів.
Коротко про враження!!!
Зустріч студентів відбулася у Ворохті, де ми очікували студентів з Румунії, після чого разом попрямували до будинків відпочинку в урочищі Довгі Толоки, де проживали протягом тижня, поки відбувався SummerCamp. Увечері після прибуття відбулося неформальне знайомство між учасниками.


Наступного дня, у понеділок ми всі спільно вирушили до музею «У трембітаря», що знаходиться у мальовничій Верховині. Там нас зустріло подружжя Ілюків - Микола та Марія. Пан Микола розповів та показав як грати на традиційних гуцульських музичних інструментах, а також дозволив кожному відчути магію музики.



Пані Марія натомість продемонструвала магію традиційної гуцульської кухні та навчила ліпити вареники та варити справжній гуцульський банош. І звісно пригостила всіх учасників неймовірно смачними стравами.


У вівторок ми відвідали музей «Галерея» у Верховині, де зібрані традиційні гуцульські вбрання та вишиті сорочки з багатьох регіонів України. Нам детально розповіли, як вдягалися на Гуцульщині в будні дні та на свята, в також як за елементами одягу можна було визначити статус людини.

Після цього до нас приєдналися троїсті музики, під чарівну музику яких всі учасники мали змогу поспівати традиційних місцевих співанок, в опісля відбувся майстер-клас із традиційного гуцульського танцю, де всі охочі змогли відчути неймовірні ритми та атмосферу гуцульського весілля.


Третього дня учасники попрямували до міста Косів, де нас зустрів директор Косівського державного інституту декоративного мистецтва. Після короткої екскурсії та демонстрації робіт своїх студентів кожен учасник мав змогу спробувати себе в декількох видах мистецтва. Нам запропонували різьбу по дереву, малювання по склу та гончарство. Під наставництвом умілих майстрів кожен виготовив для себе пам'ятні сувеніри та привіткрив двері до раніше невідомого виду мистецтва.



Наступний пункт нашого призначення був у найбільшому селі України - Космачі. Там нас очікували майстрині писанкарства - Анна та її дочка Марія, котрі допомогли кожному освоїти непросте мистецтво розмальовування писанки.



Крім того інші майстрині навчили нас ліпити мирних коників або інших звірів (у випадку учасників результати були феєричними 😅), що неймовірно здивувало румунських студентів я котрі раніше такого ніде не бачили.

Після усіх майстер-класів п'ятого дня нас очікував непростий вибір (зумовлений індивідуальними фізичними можливостями кожного) - відправитися на Писаний камінь - одну з мальовничих вершин карпатських гір або відправитися до музею «Гуцульщина» та до оглядового майданчику У Верховині.
Після об'єднання у дві групи, кожна вирушила своїм шляхом одержуючи незабутні враження та досвід.




Шостого дня нашого SummerCamp ми провели фестиваль у с. Красний між учасниками, де кожен зміг продемонструвати свої таланти та номери, котрі готували тривалий час.





На завершення в останній день нашої неймовірної подорожі ми відвідали міжнародний мистецький фестиваль у с. Криворівня, де я мав честь виступити з піснею «Не моя» гурту Kozak System.


SummerCamp протягом усієї тривалості супроводжувався неймовірною творчою атмосферою та теплим спілкуванням між учасниками, що вкотре підтверджує, тезу про те, що для людей об'єднаних спільною ідеєю не існує кордонів чи мовних бар'єрів.

Про участь в проєкті «Покращення візуалізації спільної культурної спадщини через Карпатський культурний шлях»
19 червня 2025 року в місті Івано-Франківську відбулося третє засідання експертної групи щодо реалізації проєкту «Покращення візуалізації спільної культурної спадщини через Карпатський культурний шлях», який впроваджується в рамках Програми Interreg VI-A NEXT Угорщина-Словаччина-Румунія-Україна (https://next.huskroua-cbc.eu).
На засіданні розглянуто три питання: про проведення соціологічних опитувань культурних й історичних об’єктів Івано-Франківської та Закарпатської областей; про створення бази даних Карпатського культурного шляху та додатковий відбір шести культурних та історичних об’єктів, які потенційно можна включити до Карпатського культурного шляху.
У засіданні взяли участь представники Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу, зокремаа: д.т.н., проф. Людмила Архипова, д.е.н. проф. Ірина Кінаш, д.т.н. проф. Ярослав Адаменко, д.т.н. проф. Олег Мандрик.
Менеджер проєкту д.т.н., проф. Людмила Архипова представила експертній групі результати соціологічного опитування культурно-історичних об’єктів Івано-Франківської і Закарпатської областей у якому прийняло участь понад 400 осіб.
По другому і третьому питанні виступив координатор проєкту представник громадської організації «Асоціація економічного розвитку Івано-Франківщини (АЕРІФ)» Володимир Бурденюк. Головував на засіданні експертної групи Віталій Передерко – начальник відділу туризму управління євроінтеграції громад і туризму департаменту міжнародного співробітництва та євроінтеграції громад Івано-Франківської обласної державної адміністрації, голова експертної групи.
Експертна група одностайно схвалила результати соціологічного опитування культурно-історичних об’єктів та оновлену бази даних об’єктів для розширення Карпатського культурного шляху.
Ця публікація була підготовлена за фінансової підтримки Європейського Союзу. Зміст цієї публікації є виключною відповідальністю громадської організації «Асоціація економічного розвитку Івано-Франківщини (АЕРІФ)» і не обов’язково відображає погляди Європейського Союзу.



Друге засідання експертної групи щодо реалізації міжнародного проєкту « Покращення візуалізації спільної культурної спадщини через Карпатський культурний шлях»
Друге засідання експертної групи щодо реалізації міжнародного проєкту « Покращення візуалізації спільної культурної спадщини через Карпатський культурний шлях», який впроваджується Івано-Франківським національним технічним університетом нафти і газу разом із партнерами Ценром розвитку малого та середнього бізнесу Марамуреського повіту (Румунія) та ГО «Асоціація економічного розвитку Івано-Франківщини» відбулося в Івано-Франківську 4 квітня 2025 року. Проєкт реалізується у рамках програми Interreg VI-A NEXT Угорщина-Словаччина-Румунія-Україна 2021-2027.
Засідання розпочав зі вступного слова голова ЕГ – Віталій Передерко. Його заступник та менеджер проєктуМарія Ковалів ознайомила експертів з результатами аналітичного дослідження щодо аналізу та оцінки потенціалу Івано-Франківської та Закарпатської областей, що матиме велике значення для розширення та просування Карпатського культурногошляху.
Також на засіданні виступила професор кафедри екології Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу, доктор технічних наук, професор, менеджер проєктуЛюдмила Архипова, яка розповіла про результати проведення соціологічного опитування туристів та представників об2єктів історико-культурної спадщини Івано-Франківської та Закарпатської областей.
Щодо формування бази обʼєктів Карпатського культурного шляху експертів ознайомив Володимир Бурденюк. У дискусії взяли участь професори ІФНТУНГ Ірина Кінаш та Олег Мандрик.
Ця публікація була підготовлена за фінансової підтримки Європейського Союзу.




Проект «Покращення візуалізації спільної культурної спадщини через Карпатський культурний шлях – HICART II»
1 січня 2025 року в повіті Марамуреш (Румунія) та Івано-Франківській області (Україна) офіційно розпочато реалізацію проекту «Покращення візуалізації спільної культурної спадщини через Карпатський культурний шлях – HICART II». Ця амбітна транскордонна ініціатива має на меті покращити популяризацію і оцінити культурну та історичну спадщину в Карпатському єврорегіоні.
27 лютого 2025 року на базі ІФНТУНГ була проведена міжнародна конференція у рамках реалізації цього проекту, а 20 березня 2025 року міжнародна конференція проведена у місті Бая-Маре (Румунія). З вітальними словами до учасників конференції звернулись п. Раду Біг – головний координатор проекту, керівник Центру розвитку малих і середніх підприємств Марамуреш (Румунія), пані Марія Ковалів – партнер 1( ГО «Асоціація економічного розвитку Івано-Франківська (AEDIF)» та професор Людмила Архипова – партнер 2 (Івано-Франківський національний технічний університет нафти і газу (Україна) . Він співфінансується Європейським Союзом у рамках Програми Interreg VI-A NEXT Угорщина-Словаччина-Румунія-Україна 2021-2027. На конференції із доповідями виступили професори університету – Ірина Кінаш та Олег Мандрик.
HICART II підтримує збереження та візуалізацію місцевої культури, сприяє регіональній співпраці та створює гарні умови для розвитку туризму. Підвищуючи поінформованість про Карпатський культурний шлях, проект залучить більше відвідувачів до регіону та стимулюватиме інвестиції в культурні та історичні об’єкти. Він співфінансується Європейським Союзом у рамках Програми Interreg VI-A NEXT Угорщина-Словаччина-Румунія-Україна 2021-2027.











Конференція у рамках проекту «Покращення візуалізації спільної культурної спадщини через Карпатський культурний шлях»
27 лютого відбулась початкова конференція у рамках проекту «Покращення візуалізації спільної культурної спадщини через Карпатський культурний шлях».
Конференцію організовано за підтримки Програми Interreg VI-A NEXT Угорщина-Словаччина-Румунія-Україна 2021-2027 (https://next.huskroua-cbc.eu).
До конференції долучилися понад 70 учасників, яким було представлено концепцію проекту, досягнуті напрацювання у попередніх періодах та плани реалізації проекту на перспективу до 2027 року.
На конференції виступили Сергій Зікратий, Людмила Архипова, Олег Мандрик, Раду Біг, Ярослав Адаменко, Ірина Кінаш, які курують проект.
Викладачі кафедри менеджменту та адміністрування були присутні на конференції. Неабияку цікавість до представленої інформації проявили і студенти спеціальності Менеджмент. Спільна робота обов'язково приведе до успішного результату





Участь в опитуванні молоді Івано-Франківської міської територіальної громади для визначення муніципального глобального Індексу благополуччя молоді (ІБМ).

Наявність інструменту для оцінки та моніторингу благополуччя молоді на місцевому рівні є корисним для України, де відбувається реформа децентралізації, і де громади розробляють та проводять свою місцеву молодіжну політику, програми та проекти. Окрім того, розуміння ставлення молоді до різних сфер життя у місті дозволить зробити міста в Україні більш дружніми та розвиненими, такими, де кожна людина може реалізуватися і хотітиме жити.
Працівники кафедри менеджменту та адміністрування у рамках співпраці з Івано-Франківською міською радою, зокрема Департаментом молодіжної політики та спорту, а також спільно з UNFPA Фондом ООН в галузі народонаселення, долучилися до проведення опитування молоді, щодо Індексу Благополуччя Молоді. Докладніше про подію можна почитати тут.
Викладачі кафедри менеджменту і адміністрування проф. Запухляк І.Б. та проф. Кінаш І.П. взяли участь у міжнародному проекті ERASMUS+ 620395-EPP-1-2020-UA-EPPJMO-SUPPA “EU-EaP FUTURE AVENUES: BOOSTING JOIN INITIATIVES OF ACADEMIA AND CIVIL SOCIETY IN UKRAINE.


20 травня 2021 року доцентом кафедри менеджменту та адміністрування Вербовською Л.С. проведено онлайн-конференцію, на якій презентовано результати проєкту «Індекс євроінтеграційного економічного поступу: посилення підтримки громадянського суспільства у впровадженні проєвропейських економічних реформ в регіонах України». Леся Степанівна приймала участь у дослідженні та реалізації проєкту, який безпосереднього пов’язаний з євроінтеграційним економічним поступом Івано-Франківської області.
Дослідження проводилося в партнерстві із Поліським фондом міжнародних та регіональних досліджень, Асоціацією регіональних аналітичних центрів, ГЦ «Ділові ініціативи» в рамках проєкту «Індекс євроінтеграційного економічного поступу: посилення підтримки громадянського суспільства у здійсненні проєвропейських економічних реформ у регіонах України» за фінансової підтримки програми «MATRA», що виконується в Україні Посольством Королівства Нідерланди.
Індекс євроінтеграційного економічного поступу регіонів України (2014–2019 рр.)
«29» грудня 2021 року з 10.00 до 11.00 у форматі он-лайн відбулася презентація представлення результатів дослідження стану виконання державних документів з ґендерної рівності, тема презентації «Опитування територіальних громад. Івано-Франківська область».
Підсумки виконання дослідження представила к.е.н., доцент кафедри Леся Вербовська, яка є ще й членкинею правління громадської організації Громадський центр «Ділові ініціативи»
Проєкт «Громадська оцінка стану виконання державних документів з ґендерної рівності» впроваджується Київським інститутом гендерних досліджень в партнерстві з організаціями Жіночого консорціуму України та Асоціації міст України з липня 2021 р. по січень 2022 року, в рамках проєкту ПРООН «Громадянське суспільство задля розвитку демократії та прав людини в Україні», що реалізовується за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Данії.
Опитування територіальних громад. Івано-Франківська область.