Участь кафедри у проєктній діяльності


Друге засідання експертної групи щодо реалізації міжнародного проєкту « Покращення візуалізації спільної культурної спадщини через Карпатський культурний шлях»

 

Друге засідання експертної групи щодо реалізації міжнародного проєкту « Покращення візуалізації спільної культурної спадщини через Карпатський культурний шлях», який впроваджується Івано-Франківським національним технічним університетом нафти і газу разом із партнерами Ценром розвитку малого та середнього бізнесу Марамуреського повіту (Румунія) та ГО «Асоціація економічного розвитку Івано-Франківщини» відбулося в Івано-Франківську 4 квітня 2025 року. Проєкт реалізується у рамках програми Interreg VI-A NEXT  Угорщина-Словаччина-Румунія-Україна 2021-2027.

Засідання розпочав зі вступного слова голова ЕГ – Віталій Передерко. Його заступник та менеджер проєктуМарія Ковалів ознайомила експертів з результатами аналітичного дослідження щодо аналізу та оцінки потенціалу Івано-Франківської та Закарпатської областей, що матиме велике значення для розширення та просування Карпатського культурногошляху. 

Також на засіданні виступила професор кафедри екології Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу, доктор технічних наук, професор, менеджер проєктуЛюдмила Архипова, яка розповіла про результати проведення соціологічного опитування туристів та представників об2єктів історико-культурної спадщини Івано-Франківської та Закарпатської областей.

Щодо формування бази обʼєктів Карпатського культурного шляху експертів ознайомив  Володимир Бурденюк. У дискусії взяли участь професори ІФНТУНГ Ірина Кінаш та Олег Мандрик.

Ця публікація була підготовлена за фінансової підтримки Європейського Союзу.

 

1234

 

 

 

 


Проект «Покращення візуалізації спільної культурної спадщини через Карпатський культурний шлях – HICART II»

1 січня 2025 року в повіті Марамуреш (Румунія) та Івано-Франківській області (Україна) офіційно розпочато реалізацію проекту «Покращення візуалізації спільної культурної спадщини через Карпатський культурний шлях – HICART II». Ця амбітна транскордонна ініціатива має на меті покращити популяризацію і оцінити культурну та історичну спадщину в Карпатському єврорегіоні.
27 лютого 2025 року на базі ІФНТУНГ була проведена міжнародна конференція у рамках реалізації цього проекту, а 20 березня 2025 року міжнародна конференція проведена у місті Бая-Маре (Румунія). З вітальними словами до учасників конференції звернулись п. Раду Біг – головний координатор проекту, керівник Центру розвитку малих і середніх підприємств Марамуреш (Румунія), пані Марія Ковалів – партнер 1( ГО «Асоціація економічного розвитку Івано-Франківська (AEDIF)» та професор Людмила Архипова – партнер 2 (Івано-Франківський національний технічний університет нафти і газу (Україна) . Він співфінансується Європейським Союзом у рамках Програми Interreg VI-A NEXT Угорщина-Словаччина-Румунія-Україна 2021-2027. На конференції із доповідями виступили професори університету – Ірина Кінаш та Олег Мандрик.
HICART II підтримує збереження та візуалізацію місцевої культури, сприяє регіональній співпраці та створює гарні умови для розвитку туризму. Підвищуючи поінформованість про Карпатський культурний шлях, проект залучить більше відвідувачів до регіону та стимулюватиме інвестиції в культурні та історичні об’єкти. Він співфінансується Європейським Союзом у рамках Програми Interreg VI-A NEXT Угорщина-Словаччина-Румунія-Україна 2021-2027.

2345678911121

 


Конференція у рамках проекту «Покращення візуалізації спільної культурної спадщини через Карпатський культурний шлях»

27 лютого відбулась початкова конференція у рамках проекту «Покращення візуалізації спільної культурної спадщини через Карпатський культурний шлях».
Конференцію організовано за підтримки Програми Interreg VI-A NEXT Угорщина-Словаччина-Румунія-Україна 2021-2027 (https://next.huskroua-cbc.eu). 
До конференції долучилися понад 70 учасників, яким було представлено концепцію проекту, досягнуті напрацювання у попередніх періодах та плани реалізації проекту на перспективу до 2027 року.
На конференції виступили Сергій Зікратий, Людмила Архипова, Олег Мандрик, Раду Біг, Ярослав Адаменко, Ірина Кінаш, які курують проект. 
Викладачі кафедри менеджменту та адміністрування були присутні на конференції. Неабияку цікавість до представленої інформації проявили і студенти спеціальності Менеджмент. Спільна робота обов'язково приведе до успішного результату

12345

 


Участь в опитуванні молоді Івано-Франківської міської територіальної громади для визначення муніципального глобального Індексу благополуччя молоді (ІБМ).

072

Наявність інструменту для оцінки та моніторингу благополуччя молоді на місцевому рівні є корисним для України, де відбувається реформа децентралізації, і де громади розробляють та проводять свою місцеву молодіжну політику, програми та проекти. Окрім того, розуміння ставлення молоді до різних сфер життя у місті дозволить зробити міста в Україні більш дружніми та розвиненими, такими, де кожна людина може реалізуватися і хотітиме жити. 

Працівники кафедри менеджменту та адміністрування у рамках співпраці з  Івано-Франківською міською радою, зокрема Департаментом молодіжної політики та спорту, а також спільно з UNFPA Фондом ООН в галузі народонаселення, долучилися до проведення опитування молоді,  щодо Індексу Благополуччя Молоді. Докладніше про подію можна почитати тут.
 


Викладачі кафедри менеджменту і адміністрування проф. Запухляк І.Б. та проф. Кінаш І.П. взяли участь у міжнародному проекті ERASMUS+ 620395-EPP-1-2020-UA-EPPJMO-SUPPA “EU-EaP FUTURE AVENUES: BOOSTING JOIN INITIATIVES OF ACADEMIA AND CIVIL SOCIETY IN UKRAINE.

14-04-53-21814-05-00-862

20 травня 2021 року доцентом кафедри менеджменту та адміністрування Вербовською Л.С. проведено онлайн-конференцію, на якій презентовано результати проєкту «Індекс євроінтеграційного економічного поступу: посилення підтримки громадянського суспільства у впровадженні проєвропейських економічних реформ в регіонах України». Леся Степанівна приймала участь у дослідженні та реалізації проєкту, який безпосереднього пов’язаний з євроінтеграційним економічним поступом Івано-Франківської області.

Дослідження проводилося в партнерстві із Поліським фондом міжнародних та регіональних досліджень, Асоціацією регіональних аналітичних центрів, ГЦ «Ділові ініціативи» в рамках проєкту «Індекс євроінтеграційного економічного поступу: посилення підтримки громадянського суспільства у здійсненні проєвропейських економічних реформ у регіонах України» за фінансової підтримки програми «MATRA», що виконується в Україні Посольством Королівства Нідерланди.

Презентація

Індекс євроінтеграційного економічного поступу регіонів України (2014–2019 рр.)


«29» грудня 2021 року з 10.00 до 11.00 у форматі он-лайн відбулася презентація представлення результатів дослідження стану виконання державних документів з ґендерної рівності, тема презентації «Опитування територіальних громад. Івано-Франківська область».

Підсумки виконання дослідження представила к.е.н., доцент кафедри Леся Вербовська, яка є ще й членкинею правління громадської організації Громадський центр «Ділові ініціативи»

Проєкт «Громадська оцінка стану виконання державних документів з ґендерної рівності» впроваджується Київським інститутом гендерних досліджень в партнерстві з організаціями Жіночого консорціуму України та Асоціації міст України з липня 2021 р. по січень 2022 року, в рамках проєкту ПРООН «Громадянське суспільство задля розвитку демократії та прав людини в Україні», що реалізовується за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Данії.

Опитування територіальних громад. Івано-Франківська область.

Опитування областей.