Проекти та співпраця

Взаємодія ринку праці й освіти: зустріч зі стейкхолдерами

Взаємодія ринку праці й освіти: зустріч зі стейкхолдерами

 

06.07.2023 р. відбулася зустріч стейкхолдерів освітніх програм із науково-педагогічними працівниками кафедри інженерії програмного забезпечення та гарантами освітньо-професійних програм (ОПП) «Інженерія програмного забезпечення». Проведено обговорення та вдосконалення ОПП, шляхів співпраці з IT-компаніями та сприяння працевлаштуванню випускників.

Присутні стейкхолдери, серед яких виконавча директорка IT Кластера Івано-Франківської області Ірина Дарвай, Delivery Manager в Agenta Ukraine Володимир Якубовський, керівник компанії «Webmil» Іван Дячишин, директор компанії «Tenant Cloud Україна» Іван Колодій, координатор Івано-Франківської локації компанії «ЕPАМ» Михайло Шелудяков та керівник компанії «NETLS» Любомир Рученчин, висловили свої думки та підтримку щодо вдосконалення ОПП та наголосили на важливості співпраці між ІТ-освітою та ІТ-індустрією.

Сформульовано перспективний план подальшого розвитку співпраці, який включатиме наступні напрями:

-       стажування: запровадження стажування, яке дозволить студентам отримати практичний досвід в ІТ-індустрії. Це допоможе підготувати студентів до робочого процесу та покращить їх шанси на працевлаштування після закінчення навчання;

-       спільні дослідницькі проекти: реалізація спільних дослідницьких проектів, що об'єднають зусилля викладачів та фахівців з ІТ-індустрії для розробки інноваційних рішень. Це сприятиме впровадженню нових технологій та підвищенню якості освіти;

-       лекції від представників ІТ-індустрії: організація лекцій від представників ІТ-індустрії на актуальні теми та тренди ІТ-сфери. Це дозволить студентам бути в курсі останніх розробок та вимог ринку праці;

-       підтримка олімпіад та студентських конференцій: Підтримка організації олімпіад та конференцій для студентів. Це сприятиме розвитку їхніх професійних навичок, обміну досвідом та стимулюванню активності в студентському середовищі;

-       супровід акредитації освітніх програм: Гарантування процесу акредитації освітніх програм та підтримка спеціальності 121 «Інженерія програмного забезпечення». Це допоможе забезпечити відповідність програм міжнародним стандартам та вимогам роботодавців.

Зустріч започатковує платформу для співпраці між університетом та IT-компаніями задля сприяння вдосконаленню освітніх програм і забезпеченню підготовки висококваліфікованих фахівців у сфері інженерії програмного забезпечення.

Взаємодія ринку праці й освіти: зустріч зі стейкхолдерами 2
Взаємодія ринку праці й освіти: зустріч зі стейкхолдерами 3
Взаємодія ринку праці й освіти: зустріч зі стейкхолдерами 4

 

Спільний Курс Java з EPAM Systems

Шановні студенти,

Ми маємо честь поділитися з вами захопливими новинами щодо розвитку навчального процесу в Інституті інформаційних технологій. 18 серпня 2022 року відбулася важлива зустріч з представниками відомої IT-компанії EPAM Systems. Ця подія відкрила перед нами нові можливості для підготовки студентів та зміцнення співпраці між нашим інститутом та лідером індустрії.

На зустрічі присутні були директор Інституту Інформаційних Технологій, Ігор Лютак, завідуючий кафедрою Інженерії програмного забезпечення, Василь Шекета та гарант першого (бакалаврського) рівня вищої освіти, Вікторія Бандура. Головним спікером на заході був Михайло Шелудяков, Business Analyst у EPAM Systems.

Основні питання, які обговорювались на зустрічі:

Знайомство: Представники EPAM Systems висловили бажання ближче ознайомитися з нашим інститутом та студентами.

Покращення навчального процесу: Для студентів нашого інституту передбачається новий курс, розроблений на основі співпраці із EPAM. Цей курс спрямований на навчання необхідних навичок і підходів у створенні проектів професійного рівня. Він буде орієнтований на мову програмування Java та Spring фреймворк, що є важливими компонентами роботи над великими масштабованими веб-додатками.

Співпраця у напрямку Java: Представники EPAM також запропонували можливість студентам відвідувати практику в компанії та навіть працевлаштуватися після її завершення.

З метою впровадження цих нововведень було запропоновано об'єднати та модернізувати навчальні програми, що стосуються Java та розробки програмного забезпечення. Зокрема, заплановано об'єднати три дисципліни: "Об'єктні технології Java," "Поглиблений Java Spring рівня Junior (частина 1)," та "Поглиблений Java Spring рівня Junior (частина 2)."

         Додатково, запропоновано внести зміни у навчальний план спеціальності 121 «Інженерія програмного забезпечення» освітньо-професійної програми «Інженерія програмного забезпечення», замінивши дисципліну "Технології Java Enterprise" на "Основи автоматизованого тестування." Цей курс буде викладати досвідчений спеціаліст та автотестер з EPAM Systems, Роман Храбатин.

         Запровадження цих змін відкриває нові можливості для студентів нашого інституту, допомагає підготуватися до роботи у сучасній IT-індустрії та збільшує їх шанси на успішне працевлаштування.

         Ми вдячні компанії EPAM Systems за цю співпрацю та сподіваємося на подальший розвиток наших студентів у сфері інформаційних технологій.

 

Міжнародна співпраця

             Протягом 2012-2016 років кафедра приймала участь у міжнародному проекті TEMPUS Національна освітня інфраструктура удосконалення інноваційної та підприємницької діяльності ІТ-студентів.

Важливими результатами проекту для студентів є:

  • Розроблені курси для створення стартапів в ІТ на базі практик провідних європейських університетів, що читаються магістрам. "Інноваційні підходи створення проектів в ІТ" та "Моделювання ІТ інновацій";
  • Підписаний договір про співпрацю із університетом Ліннея;
  • Проведення конкурсів із інноваційних проектів в ІТ "IT-Еврика! Україна 2015" на базі віртуального інноваційного просторуVirtual Innovation Space.

Хід реалізації проекту:

  • Інновації та підприємництво влади в українських університетах.