Студентський гурток

 

 

СТУДЕНТСЬКИЙ ГУРТОК

"ІНФОРМОЛОГІЧНІ СТУДІЇ"

Керівник гуртка - канд. філол. наук., доцент Григораш С.М.

E-mail: s_grygorash@ukr.net

Наказ про створення гуртка /завантажити/

Положення про гурток /завантажити/

Як записатись у гурток /завантажити/

Календарний план роботи гуртка /завантажити 2021-2022//завантажити 2022-2023 н.р.//завантажити 2023-2024 н.р./

Звіт про роботу гуртка /завантажити 2021-2022//завантажити 2022-2023 н.р./ 

Протоколи гуртка /завантажити 2021-2022/, /завантажити 2022-2023 н.р./, /завантажити 2023-2024 н.р./

Список студентів гуртка /завантажити 2022-2023//завантажити 2023-2024/

 

ДІЯЛЬНІСТЬ СТУДЕНТСЬКОГО ГУРТКА

"ІНФОРМОЛОГІЧНІ СТУДІЇ"

У 2022 Н.Р.

Тема: Розгляд та обговорення результатів досліджень в межах підготовки до ІІ туру Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт.

Тема: Участь студентів у Всеукраїнській студентській науково-практичній конференції.

Тема: Зустріч із успішними випускниками та спікерами.

Тема: Академічна доброчесність: підготовка студентів-першокурсників до захисту курсових робіт.

 

ТЕМА 1
ТЕМА 2

        03 травня 2022 року на кафедрі Документознавства та інформаційної діяльності в онлайн-форматі відбулася студентська науково-практична конференція.

До проведення конференції долучилися  I, III, IV курси.

Студенти підготували актуальні теми доповідей, продемонстрували вміння цікаво презентувати інформацію, захищати власну точку зору та ставити цікаві запитання. Дякуємо викладачам та активним-студентам за змістовні та доречні питання до доповідачів, а також членам гуртка Крупі Христині, Штих Анні за створення запрошень та програми конференції; Гасуляк Юлії – за допис у ФБ 💙💛 Найактивнішими були, як завжди, наші гуртківці.

Все буде Україна !!!

 

Розпочали конференцію студенти групи ІС-18-1 Дзись Катерина та Кушецька Христина, які зуміли наукову теорію подати цікаво та мотивували до подальших досліджень та впроваджень на практиці.

Наша першокурсниця Ірина Драйович виступила впевнено та сильно, а це дає впевненість, що формується молодий науковець.

Староста гуртка – Крупа Христина, ст. гр.ІС-19-1, як завжди, була переконливою та дала багато порад щодо фейків та маніпуляції в суспільстві – дуже на часі.

Тема_2_4.jpg

ТЕМА 3

25.05.2022 р. чергова зустріч з цікавим спікером Ходаком Любомиром – головою Івано-Франківського ІТ Кластера та керівником ІФ офісу «SoftServe» в межах функціонування студентського гуртка кафедри документознавства та інформаційної діяльності. Організувала зустріч в.о.завідувача кафедри, доцент Романишин Ю. Л. та гурткиня-студентка групи ІС-18-1 Канюс Вікторія.

Поговорили про:

 • Міжкультурні відмінності українців та мексиканців;

 • Особливості проведення ділових зустрічей в Україні та Мексиці;

 • Специфіка життя студентів Мексики…

Наприкінці зустрічі зроблено висновок, що люди, не зважаючи на місце проживання, мають спільні цінності та уподобання. Детальніше за посиланням ......

 

ТЕМА 4

01 червня 2022 р. в межах роботи студентського гуртка відбулася зустріч із студентами Львівської політехніки, яку організувала для всіх бажаючих доц. кафедри ДІД Вінтонів Христина Михайлівна. Студенти мали можливість послухати захисти курсових робіт студентів суміжної спеціальності з дисципліни «Організація виставкової діяльності».

Було цікаво порівняти рівень подачі інформації наших студентів та студентів зі Львова. Виникала цікава дискусія, «море» питань та емоцій. Не забули і про академічну доброчесністьДетальніше за посиланням......

ТЕМА 5

ЖОВТЕНЬ 2022 р. – ПОЧИНАЄМО РОБОТУ НАШОГО ГУРТКА

Тема 1: Обговорення та затвердження календарного плану проведення засідань гуртка на 2022/2023 н.р

Тема 2: Обговорення зі студентами 1 курсу Етичного кодексу викладача та студента ІФНТУНГ https://is.gd/kANEey 

Тема 3: Навчальний курс по Google Cloud Platform. Безкоштовний навчальний курс для студентів.

Доц. Опар Н. В. ознайомила студентів із можливістю опанувати новий навчальний курс по Google Cloud Platform та спрямувала їх на плідну роботу, яка у подальшому полегшить їм виконання практичних завдань із дисципліни «Електронні послуги».

Тема 4: Участь студентів у науково-практичних конференціях та семінарах (Благодійна Міжнародна науково-практична конференція «Молодіжна наука заради миру та розвитку»; ХХІV Всеукраїнська наукова конференція викладачів, молодих науковців і студентів. м. Харків, 25 листопада 2022 р. та ряд інших).

Наші гуртківці взяли участь у науковій роботі, для когось це був перший досвід, який дав поштовх до подальших звершень. Студентка групи ІС-22-1 Гетьман Тетяна виступала на Всеукраїнській науковій конференції викладачів, молодих науковців і студентів з темою: «ПРОЦЕС АДАПТАЦІЇ СТУДЕНТІВ-ПЕРШОКУРСНИКІВ ДО НАВЧАННЯ У ВОЗ (НА ОСНОВІ СОЦІОЛОГІЧНИХ ДОСЛІДЖЕНЬ)».

(Григораш С., Гетьман Т. Процес адаптації студентів першокурсників до навчання у ЗВО (на основі соціологічних досліджень). Український соціум: соціально-політисний аналіз сучасності та прогноз майбутнього: зб. матеріалів ХХІV Всеукр.наук.конф. викладачів, молодих науковців і студентів (м. Харків, 25 листопада.2022). С.74-78.)  (на сторінку "Facebook").

Активними є студенти 2-ого курсу: Гуляк Ксенія, Костирко Христина та Мельниченко Нестор та наша староста Крупко Христина.

Костирко Христина

 

Гуляк Ксенія

 

Крупа Христина

 

Мельниченко Нестор

 

1.    Григораш С., Костирко Х. Книга як видавничий продукт. Стан книгочитання в Івано-Франківській області. Молодіжна наука заради миру та розвитку: матеріали Міжнародної науково-практичної конференції (Чернівці, 9-11 листопада 2022 р.). Чернівці, 2022

2.     Демчина Л., Гуляк К. Впровадження цифровізації архівів в Україні: порівняльний аналіз. Молодіжна наука заради миру та розвитку: матеріали Міжнародної науково-практичної конференції (Чернівці, 9-11 листопада 2022 р.). Чернівці, 2022

3.    Романишин Ю. Л., Крупа Х. М. Аналіз сучасних Інтернет-платформ для роботи над резюме. Молодіжна наука заради миру та розвитку: матеріали Міжнародної науково-практичної конференції (Чернівці, 9-11 листопада 2022 р.). Чернівці, 2022

(на сторінку "Facebook")

Христя Костирко виступила із доповіддю. Для неї це перша спроба виступу з науковою доповіддю на конференції. Було цікаво, хвилююче та повчально, адже питання, які їй задавали учасники, вимагали неабияких знань та наштовхнули до глибшого аналізу.

Збірник тез Ви можете знайти за посиланням: https://cutt.ly/n2tcSZk

 Наші гуртківці беруть участь у конференції студентів ІФНТУНГ, яка відбудеться у квітні 2023 н.р. 

Теми доповідей

на ІІ етап ХХХV науково-технічну конференцію студентів на 2022-2023н.р.

Інститут гуманітарної підготовки та державного управління

кафедра документознавства та інформаційної діяльності

КНИГА ЯК ВИДАВНИЧИЙ ПРОДУКТ. СТАН КНИГОЧИТАННЯ В ІВАНО-ФРАНКІВСЬКІЙ ОБЛАСТІ

Костирко Христина, студентка групи ІС-21-2

Науковий керівник: канд. філол. наук, доцент. Григораш С. М.

ПРОЦЕС АДАПТАЦІЇ СТУДЕНТІВ-ПЕРШОКУРСНИКІВ ДО НАВЧАННЯ У ВНЗ (НА ОСНОВІ СОЦІОЛОГІЧНИХ ДОСЛІДЖЕНЬ)

Гетьман Тетяна, студентка групи ІС-22-1

Науковий керівник: канд. філол. наук, доцент Григораш С. М.

ІНФОРМАЦІЙНА ВІДКРИТІСТЬ ВЛАДИ ТА ДОСТУП ДО ІНФОРМАЦІЇ: НОРМАТИВНО-ПРАВОВЕ ПОЛЕ, ПРОБЛЕМИ, РЕАЛІЇ

Сворак Євгенія, студентка групи ІС-20-1

Науковий керівник: канд. філол. наук, доцент. Бурківська Л. Ю.

ВПЛИВ ПРОЦЕСУ ДІДЖИТАЛІЗАЦІЇ НА РОЗВИТОК НАДАННЯ ЕЛЕКТРОННИХ ПОСЛУГ

Мельничук Ярина, студентка групи ІС-20-1

Науковий керівник: канд. наук з держ. упр., доцент Опар Н. В.

ТЕНДЕНЦІЇ ОЦИФРУВАННЯ АРХІВІВ УКРАЇНИ

Гуляк Ксенія, студентка групи ІС-22-1

Науковий керівник: канд. з соц.комун.наук, доцент Демчина Л. І.

 

Студентка групи ІС-21-1 Бублинська Яна взяла участь у

МІЖНАРОДНОМУ ТРЕНІНГУ від Erasmus+

Міжнародний тренінг від Erasmus+ для молодіжних працівників, громадських активістів, молоді студентів (Іспанія, м. Аліканте). Теми: невербальна, ненасильницька, міжкультурна комунікація; активне слухання, публічні виступи. У рамках Erasmus+ навчальний курс, який сприяє ініціативі та креативності учасників і має прямий вплив на їхню майбутню молодіжну роботу та політику.

Після поїздки розповіла нашим студентам про захід, про враження від нього та поділилась досвідом.   

 

 

Тема 4: Студентська науково-практична конференція

20.04.2023 року відбулася студентська науково-практична конференція (нарешті офлайн-форматі, посилання на фб-сторінку / https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=pfbid02CmWUN6pyToZ27z3oMPkCuLhfrUBfzUeidrrNXJMrCKzKfXFmzfpBCzrowkbz79qzl&id=100035774131409

 

1

 

2

 

3

 

4

 

5

Тема 5: Зустріч із успішними випускниками та студентами

Крупа Христина Михайлівна ст.гр. ІС-19-1, староста гуртка - грантовий проєкт від Erasmus+ (NGO «Education foundation»), участь в міжнародному тренінгу «Transversal SkilsNEET Jorney To EMPLOYABILITY» (Грузія, 2023р.)

12

(посилання на фб-сторінку) / https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=pfbid0trvPKxwNWRiRuSnfsLwrWH7pdivmjFhhTTCHuDbvwg24jhK4D8cMcRjX8pXaz2D4l&id=100035774131409

Христя поділилась враженнями та можливостями на перспективу із нашими першокурсниками. Наближаємо перемогу разом

Студентський гурток "ІНФОРМОЛОГІЧНІ СТУДІЇ" 2022-2023 н.р. /завантажити/

 

Тема: Зустріч студентів-магістрів із керівником гуртка

 

Питання, яке турбує будь-якого студента-магістра - це вибір теми наукового дослідження, або «навіщо мені це робити?». Відповідь доволі очевидна: для виконання навчальної програми, отримання позитивної оцінки і підтвердження власної кваліфікації. Тому члени гуртка "Інформологічні студії" Дзись К., Канюс В. та Крупко Н. ініціювали робочу зустріч із керівником гуртка доц. Григораш С. М., на якій обговорили можливість участі у різних форматах наукової діяльності та наголосили на тому, що вдалий вибір теми для наукового дослідження є додатковим мотиватором задоволення власної допитливості (на сторінку "Facebook")

 

 

Ласкаво просимо до нас, сміливо записуйтеся у наш гурток – працювати над науковими дослідженнями разом веселіше та продуктивніше!

 

 

13

 

ДІЯЛЬНІСТЬ СТУДЕНТСЬКОГО ГУРТКА

"ІНФОРМОЛОГІЧНІ СТУДІЇ"

У 2023-24 Н.Р.
 

ТЕМА 1

                 Літо промайнуло швидко, але для наших гуртківців Крупи Христини та Кіт Богдани (ІСКм-23-1) ще й пізнавально. Вони радо погодились поділитись своїми враженнями від поїздки до Іспанії за програмою обміну Erasmus + із іншими членами гуртка "Інформологічні студії". Під час такої подорожі дівчата не лише здобули новий міжнародний досвід, але й знайшли друзів.

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=pfbid02HkDqM7dniWkbdjK54pzZj2QgeXqZ9wdzcnR7XS1CqxjV4qeZ2CCeEpZFFM7unxiGl&id=100055051275262

1

 

2

 

3

 

4

 

ТЕМА 2

Щорічно гуртківці беруть участь у Міжнародній науково-практичній конференції «Молодіжна наука заради миру та розвитку», яка присвячена Всесвітньому дню науки (8-10 листопада 2023 року). Конференція була організована та проведена Чернівецьким національним університетом імені Юрія Федьковича, Радою молодих вчених Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича, Радою молодих учених при Міністерстві освіти і науки України – цей рік не виняток. 

 

 

ТЕМА 3

Засідання наукового гуртка на тему:

1)«Можливості обраної професії: виклики та перспективи»

2)«Практичне застосування набутих знань» (зустріч із стейкхолдерами)

Доц. Демчина Л. І. зустрілась із гуртківцями, щоб обговорити процеси, які відбуваються на ринку праці в інформаційній сфері. ХХІ століття недарма визначено як ера інформаційного суспільства, у якому інформація все частіше визначається як основний ресурс майбутнього, але повністю використовувати його зможуть тільки ті, хто має необхідні знання і підготовку. Ось чому нові пріоритети суспільного розвитку потребують висококваліфікованих фахівців, які володіють знаннями і навичками роботи з документами (як паперовими, так і електронними), з інформаційними системами та найсучаснішими програмними засобами. Наголосила, що фахівець із документознавства та інформаційної діяльності може займати такі посади:

 • Менеджер інформаційних систем

 • Інформаційний аналітик

 • Фахівець з інформаційно-комунікаційних технологій/систем

 • Фахівець у сфері телекомунікацій та електронних ЗМІ

 • Керуючий справами установи

 • Менеджер з управління персоналом

 • Менеджер зі зв’язків з громадськістю

 • Редактор електронних видань

 • Контент-менеджер

 • Рекламний менеджер

 • Керівник діловодної служби

 • Інформаційний брокер

 • Прес-секретар

 • Документознавець; організатор діловодства

 

Після плідної дискусії студенти зустрілись із нашою випускницею Собкович Вікторією, яка брала участь у Ярмарку професій. Вона детально розповіла про можливості працевлаштування та компетенції, які є ключовими для можливості працювати за професією. Таке живе спілкування – завжди є мотивуючим та цікавим.

 

 

 

P.S. Наша студентка - ЯНА БУБЛИНСЬКА (ст. гр. ІС-21-1) – поділилась ідеями щодо працевлаштування молоді на основі досвіду, який отримала під час поїздки за програмою ERASMUS+

Навчальний курс "YOUTH WORK FOR YOUTH EMPLOYMENT" ("Молодіжна робота для працевлаштування молоді"), за програмою Erasmus+. Дата та місце — Поморіє, Болгарія, 4-13 листопада 2023 р. Мета проєкту – оновлення та вдосконалення компетенцій молодіжних організацій у допомозі молодим людям отримати шанс працевлаштуватися онлайн та підготуватися до різних умов праці.

 

 

 

ТЕМА 4

Завершуємо семестр – відвідуванням театру. Навчання поєднуємо із культурними та духовними моментами.

 

 

Завершуємо…. Розгляд та обговорення результатів досліджень в межах підготовки до Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт. Запланували разом з доц. Ганцюк Т. Д. провести I етап конкурсу на початку II семестру із залученням студентів 1 та 2 курсів. Виступати будуть такі студенти, як: ст. гр. ІСКм-23-1 Крупа Христина (староста гуртка), ІСКм-23-1 Кіт Богдана та ст.гр. ІС-21-2 Мельниченко Нестор.

 

ТЕМА 5

КАНІКУЛИ, АЛЕ……знаходимо час на розвиток та самоосвіту

Гурток медіаосвіти та медіаграмотності кафедри філології та перекладу запросив 12 лютого 2024 року о 19:00 (за київським часом) долучитися до відкритого засідання Ukraine Global Faculty на тему: "Using Generative Artificial Intelligence in Everyday Life і ми долучились – не пошкодували. 

Наші студенти-документознавці (члени гуртка «Інформологічні студії») дізнались про основи штучного інтелекту та його практичне застосування, про реальні випадки використання ШІ для створення тексту, голосу, музики, зображень і відео. Лектор - український інвестор, підприємець, експерт з питань міжнародних фінансових ринків і криптовалют, фінансовий радник і засновник Web3-університету професій‌ майбутнього, МИХАЙЛО ПАЦАН розповів також про можливість створення персонального чат-бота на основі ChatGPT

  Дякуємо нашим колегам, що діляться з нами інформацією та сподіваємося на подальшу плідну співпрацю.

Отримуй нові знання з нами!

 

 

 

Наша студентка групи ІС-22-1 ГЕТЬМАН ТЕТЯНА вже отримала сертифікат про участь.

https://www.facebook.com/share/p/MamiqqFDhxrFVxkt/

 

ТЕМА 6

КОНКУРС СТУДЕНТСЬКИХ НАУКОВИХ РОБІТ

На жаль, сьогодні наука не користується популярністю у молоді, хоча саме вона є драйвером прогресу. Відомо, що майже усі свої відкриття сучасні Нобелівські лауреати зробили у молодому віці. І саме молодь –студентів – ми маємо зацікавити наукою вже сьогодні, аби у майбутньому в Україні з'являлися нові покоління талановитих дослідників. Хто буде розвивати нашу науку далі? Тому наші гуртківці, як завжди, активні та креативні, ще раз доводять, що наука – це цікаво. 

https://www.facebook.com/share/p/QQ3FaEZhnxH4RMXR/

 

 

Коли багато вчишся, то не тільки обличчя, а й тіло набуває розумного виразу.

(Фрідріх Ніцше)