10. Конкурси. Виставки. Воркшопи. Екскурсії

Краща різдвяна шопка у виконанні студентів групи АМм-19-1 кафедри архітектури та містобудування

Комунальним підприємством «Простір Інноваційних Креацій «Палац» було оголошено конкурс на кращу власноруч змайстровану різдвяну шопку.
Всього було подано 10 шопок, найкращі з яких обрало журі.

22 січня 2020 року відбулося оголошення переможців, за результатами якого І місце зайняла Архітектурна шопка у виконанні студентів групи АМм-19-1 кафедри архітектури та містобудування ІФНТУНГ
Вітаємо переможців!!! Пишаємося вами! Нових здобутків та перемог!!!

   

 

Персональна виставка малярства АРХІТЕКТОРА, ХУДОЖНИКА-ГРАФІКА, ЖИВОПИСЦЯ Олега Несторовича Козака!

 

Головна премія Всеукраїнського конкурсу «Архітектура Змін» дісталась студентам-магістрам ІФНТУНГ 

Студенти-магістри кафедри архітектури та містобудування Інституту архітектури, будівництва та енергетики ІФНТУНГ Савицька Ірина та Мельничук Галина отримали впевнену перемогу у Всеукраїнському конкурсі «Архітектура Змін» в номінації проектних пропозицій студентів по створенню публічних просторів. Студентки представили креативний проект на тему «Організація громадського простору на території історичної Тринітарської площі у м. Івано-Франківську». Їхнім натхненником та куратором у виконанні проекту була доцент кафедри архітектури та містобудування, кандидат архітектури Поліщук Лариса Клавдіївна.

А щоб наша аудиторія орієнтувалась, що перемога далась нелегко, інформуємо:

Організатором конкурсу була Національна спілка архітекторів України за підтримки Асоціації виробників цементу «Укрцемент», ПП «Надія» (м.Черкаси), а також компаній FAKRO, GALECO, ALUPROF Золотий Мандарин, SCANYWELL. Тематично роботи присвячені цьогоріч публічним просторам міст України, зокрема і Івано-Франківська.

Всього на конкурс було подано 137 робіт у номінаціях:

— містобудування (містобудівні проекти та планувальні рішення, генеральні плани населених пунктів, детальні проекти планування територій, проекти забудови кварталів, вулиць, площ та ін.);

— будівлі, комплекси та споруди; громадські, адміністративні та промислові будівлі, комплекси та споруди, у т.ч. реконструкція, реставрація (проекти і реалізація);

— багатоповерхові житлові будинки (проекти і реалізація);

— малоповерхові житлові будинки: котеджі та блокована житлова забудова (проекти і реалізація);

— ландшафтна архітектура (проекти і реалізація);

— інтер’єр (проекти і реалізація).

Вітаємо нашу талановиту молодь та бажаємо їй успіхів, професійного зростання та самореалізації у розбудові Івано-Франківська!

   

 

Міжнародний воркшоп: як правильно консервувати та реставрувати дерев’яну архітектуру навчалась студентка ІФНТУНГ

Студентка-архітекторка Інституту архітектури, будівництва та енергетики ІФНТУНГ  Сербін Анна взяла участь у двотижневій Міжнародній майстерні- workshop «Реставрація дерев’яної церкви», що відбулась на базі кафедри архітектури та реставрації Національного університету «Львівська політехніка». Захід відбувся за участі американських реставратора Юрія Янчишина та педагога, історика, археолога й історика архітектури Мирона Стахіва. Учасники прослухали 26 годин лекцій про дерев’яну сакральну архітектуру України, методи консервації та реставрації деревини. Відпрацювали 30 годин практичних занять на двох об’єктах: іконостасі у церкві Св. Климентія у Львові та дерев’яній церкві у селі Кугаїв. Учасники мали змогу на практиці застосовати вивчену методику дослідження, реставрації та консервації дерев’яної архітектури під керівництвом фахівців, а також в лабораторних умовах вивчати техніку мікроскопічного дослідження деревини.

«Дуже важливо, що  учасники мають можливість не тільки слухати, але й самі виконувати певні роботи. Ми навчаємо методики і даємо можливість їм спробувати цю методику під наглядом спеціалістів. Це робиться для того, аби в майбутньому вони самі могли її використовувати. І це дуже важлива компіляція теорії та практики», – пояснює реставратор зі США Мирон Стахів.

Університет пишається своєю молодою архітекторкою, яка розуміє значущість дерев’яної сакральної спадщини для країни й має бажання піклуватися та зберігати наше минуле заради майбутнього!

Довідково. Організаторами міжнародної майстерні-воркшопу виступили: кафедра архітектури і реставрації НУ «Львівська політехніка», Period Furniture Conservation, LLC, Jersey City, NJ USA, Український національний комітет ІКОМОСЛОО «Українське товариство охорони пам’яток історії та культури», Музей народної архітектури та побуту «Шевченківський гай», Державний історико-архітектурний заповідник в м. Жовкві.

   

 

Кращий архітектурний проект студентів ІФНТУНГ

01 липня 2019 року підведено підсумки конкурсу на Кращий архітектурний проект студентів ІФНТУНГ. На конкурсі було представлено 29 робіт, які були виставлені на сайті конкурсу для відкритого онлайн голосування за результатами якого було визначено переможів. Як підсумок:

диплом 1-го ступеня отримали студенти групи АМ-16-2 Марчук Зореслава, Порхуновська Анна, Березовський Юрій, Созанський Юрій, Павликівський Іван за проект «Co-working space»;

диплом 2-го ступеня отримали студенти групи АМ-16-1 Брилінський Андрій та Петрук Дмитро за проект «Концептуальна пропозиція IT-центру при ІФНТУНГ»;

дипломом 3-го ступеня нагороджені студентка групи АМ-16-1 Гук Олена за «Проект міжнародного молодіжного табору для творчої молоді на 50 осіб», та студент групи А-15-1 Сивуля Іван за проект «Дизайн-концепція благоустрою громадського простору площі Ринок»

Вітаємо переможців, та бажаємо творчих успіхів та нових перемог!!!

   

 

Перемога у міжнародному архітектурному огляді студентських проектів «Архітектурне середовище аеропортів і транспортних споруд»

5 дипломів 1-го ступеня отримали студенти-архітектори ІФНТУНГ у міжнародному архітектурному огляді студентських проектів «Архітектурне середовище аеропортів і транспортних споруд» - 2019, який був проведений Національним авіаційним університетом, за підтримки Національної спілки архітекторів України, Україно - китайського аерокосмічного університету та Україно - китайського центру розвитку культури і освіти. 
Тішимося здобутками наших студентів та бажаємо творчих успіхів та нових перемог!!!

   

 

Виставка – «Архітектура поза часом. Палац Потоцьких – минуле і майбутнє»

Сьогодні, 3 травня, у палаці Потоцьких – історичному серці Івано-Франківська, надзвичайно людно. Особливо багато молоді, що прийшла сюди з твердим наміром реанімувати – повернути до життя архітектурний шедевр міста, який має всі шанси стати його візитівкою поруч з розкішною ратушею. Ці молоді люди – викладачі та студенти-архітектори Інституту архітектури, будівництва та енергетики Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу, які вирішили креативно привітати Івано-Франківськ з Днем міста,  презентуючи виставку архітектурних проектів, присвячених  збереженню та розвитку історичної пам’ятки XVII-XVIII ст. – Палацу Потоцьких. Вони представили результати понад 10-річної роботи студентів, викладачів, випускників кафедра архітектури та містобудування  над проблематикою виживання та функціонування комплексу Палацу Потоцьких та цінної історичної забудови м. Івано-Франківська.

Знакова назва виставки – «Архітектура поза часом. Палац Потоцьких – минуле і майбутнє» підкреслила змістовність проектів у пошуку креативних ідей, які б посприяли порятунку палацу та повернули йому роль ключового об'єкту в історичному середмісті колишнього Станиславова. Студентські ідеї спрямовані на реставрацію, ревіталізацію та пристосування цінної архітектурної спадщини міста до актуальних громадських функцій.

Захід, на якому зібралось чимало зацікавлених осіб – керівник КП ПІК ПАЛАЦ Гайдар В. Г., заступник міського голови Вітенко М. І., проректор з науково-педагогічної роботи Куровець С. С., директор ІАБіЕ Мазур М. П. викладачі кафедри архітектури та містобудування (завідувач – Лукомська З. В.), керівник Івано-Франківської обласної організації Національної спілки архітекторів України Капак М. М., студенти, магістранти, випускники, містяни, почався бароковою музикою у виконанні квартету «Quadro corde».

Викладачі та міські чиновники згадують, як повертали громаді Палац та як відчайдухи – викладачі й студенти-архітектори ІФНТУНГ пробирались на терени палацу, випрошували дозволи, потрапляли у хащі в центрі міста. 

Сьогодні Зоряна Лукомська пишається: «Інвентаризація будівель, інші напрацювання, які беруть початок з 2008 року, це все зроблено невтомною працею наших викладачів, студентів за підтримки міської ради. Сьогодні ми щасливі, що такий скарб повернувся  у лоно міста. І університет невтомно працює над тим, щоб наша молодь вчилась берегти своє коріння. Представлені проекти – яскраве свідчення того, що нам це вдається».

Організатори та гості діляться спогадами й думками. Автори проектів розповідають про те, чому зацікавились власне цією темою. Вони – випускники Чоповська В., Мисик Я., магістранти Сербин А., Максимців О., одностайні у своїх переконаннях, що основна мета всіх проектів – це зберегти архітектурну пам’ятку для міста, яка повинна стати магнітом для туристів.

Фахівці високо оцінюють презентовані роботи. В кулуарах ходять чутки,  що проекти настільки зрілі, що мають високі шанси лягти в основу реконструкції комплексу. І це – заслуга кафедри архітектури і містобудування ІФНТУНГ, викладачі якої постійно розвиваються самі, передають студентам професійні знання та вміння, а ще вчать працювати в команді задля шляхетної мети – збереження історії рідного міста. Велика їм за це дяка і шана!

А ми знайомимо університетську спільноту з представленими проектами і запрошуємо познайомитись з ними на виставці у Палаці Потоцьких (вул. Шпитальна, 5), яка триватиме до 31 травня:

 1. Кирчей Роман «Реконструкція будинку по вул. Шпитальна, 5 (хірургічний корпус комплексу споруд палацу Потоцьких)»;

 2. Шевчук Михайло «Регенерація фрагментів фортифікаційної системи ХVІІ-ХVІІІ ст.»;

 3. Стьоганцева Олександра «Реконструкція солодового цеху та регенерація частини бастіону Станиславівської фортеці»;

 4. Хмельовський Юрій «Проект реставрації будинку по вул. Січових Стрільців, 18 з пристосуванням під музей міста Станиславова»;

 5. Симак Наталя «Реконструкція будинку за адресою вул. Старозамкова, 2»;

 6. Кобельник Дмитро «Реконструкція будинку на пл. Ринок, 7»;

 7. Петришин Христина «Реконструкція історичного будинку по вул. Січових Стрільців, 18»;

 8. Лукомська Зоряна, Лукомська Галина, Василів Христина, Шевчук Михайло, Прокопців Павло «Ознакування цінних об'єктів Станіславівської фортеці ХVІІ-ХVІІІ ст."

 9. Гошта Христина «Реставрація фасадів споруд колишнього палацу Потоцьких з пристосуванням їх під музейно-виставковий комплекс»;

 10. Шевчук Ірина «Реставрація фасадів та пристосування споруд колишнього палацу Потоцьких під освітньо-розважальний комплекс» та «Центр мистецьких комунікацій на території колишнього палацу Потоцьких»;

 11. Сав`як Роман, Макаренко Максим, Кепещук Мирослав, Петровська Ярина «Натурні обстеження 2018 року палацу Потоцьких»;

 12. Паркулаб Тарас «Офіцерський клуб палацу Потоцьких по вул. Шпитальна 5»;

 13. Прокопців Павло «Ознакування та музеєфікація історико-архітектурної спадщини XXII-XVII століття»;

 14. Чоповська Вікторія «Інтерактивний громадський простір на території колишнього палацу Потоцьких»;

 15. Мисик Ярослав «Концепція ревіталізації території прилеглої до колишнього палацу Андрія Потоцького».

 

   

 

Британський досвід з креативної економіки впроваджуватимуть викладачі ІФНТУНГ

Протягом п'яти днів викладач кафедри архітектури та містобудування Голубчак Катерина у складі делегації від ІФНТУНГ перебувала з навчальним візитом в Університеті Ковентрі (Великобританія). Навчання проходило в рамках грантової програми Creative Spark, яка фінансується Британською Радою. 

Головна мета поїздки  навчання та напрацювання програми навчального курсу для розвитку креативного підприємництва в Україні.

Під час візиту представники університету взяли участь у цікавих й актуальних тренінгах та майстер-класах. Так, в рамках сесії «Publish or perish» , під головуванням Каталіни Некулай  представниці Центру академічного письма Університету Ковентрі, учасники обговорити особливості написання наукових публікацій, а також - майбутню співпрацю у створенні спільних наукових праць представників обох ЗВО.

Проблеми інноваційної екосистеми, освіти для інновацій, створення інноваційних бізнес-моделей, вимірювання успіху та впливу інновацій, а також інші актуальні питання сьогодення знайшли своє відображення у конференції Think Thank II, в якій викладачі ІФНТУНГ активно дискутували, ділились власним досвідом і напрацюваннями. Науковий форум проводився Міжнародним центром трансформаційного підприємництва Університету Ковентрі, спікерами були фахівці у галузях підприємництва та інновацій провідних закладів Великобританії. Відзначимо, що така конференція зазвичай проводиться тільки двічі на рік в дуже цікавому форматі: після виступу кожного спікера відбуваються брейнстормінг і жваві дискусії в командах щодо проблемних питань. Після них кожна команда має шанс поділитися своїми думками.

Програму навчальної поїздки доповнив майстер-клас Lego Serious Play, методика якого передбачає використання конструктора як ефективного інструменту генерації ідей, створення інновацій і, як результат, — підвищення ефективності бізнесу.

Для представників університету організували екскурсію до креативного простору FarGo  колишньої промислової зони, яка художньо адаптована для реалізації креативного підприємництва, проведення різноманітних творчих заходів та майстер-класів.

За результатами візиту, представники обох університетів напрацювали подальший план дій для успішної реалізації проекту Creative Spark в Україні.

Нагадаємо, що в листопаді 2018 року програма Creative Spark підтримала 35 міжнародних партнерських проектів між ЗВО та неурядовими організаціями чи національними органами в секторі креативних індустрій у партнерстві з ЗВО Великої Британії. Одним із восьми переможців з України став спільний проект ІФНТУНГ та Університету Ковентрі . Мета Creative Spark – поширити успішний британський досвід розвитку креативної економіки серед країн-учасниць програми через формати партнерств між університетами та інституціями сектору креативних індустрій у Великій Британії та країнах-учасницях Creative Spark.

   

 

ХХVII Конкурс-огляд дипломних проектів у Полтаві

З 5 по 9 листопада 2018 року в Полтаві проходив ХХVII Огляд-конкурс дипломних проектів випускників архітектурних та художніх спеціальностей закладів вищої освіти України. 

Конкурс проходив на базі Національного технічного університету ім. Ю. Кондратюка  відбувся ХХVII огляд-конкурс дипломних проектів випускників архітектурних та художніх спеціальностей закладів вищої освіти України за міжнародною участю.  Захід  організовано за підтримки Міністерства освіти і науки України, ПНТУ ім. Ю. Кондратюка та Полтавської обласної організації Національної спілки архітекторів України.  

Умови представництва проектів охоплювали такі номінації:

 • Графічний дизайн;
 • Громадські будівлі і споруди;
 • Дизайн архітектурного середовища;
 • Дизайн інтер’єру;
 • Експериментальне проектування (футуристичний проект, інноваційні технології);
 • Житлові будівлі і комплекси;
 • Ландшафтна архітектура;
 • Містобудування;
 • Промислова архітектура;
 • Реконструкція та реставрація об’єктів архітектури та містобудування.

Взяли участь 20 закладів вищої освіти з архітектурно-художньоїспеціальності України та 3 міжнародних (Азербайджан, Молдова, Туреччина)

На    творчий конкурс до Полтави приїхала й делегація  студентів-архітекторів Івано-Франківського національного технічного університету нафти газу разом з завідувачем кафедри архітектури та містобудування  Лукомською З. В., та доцентом цієї ж кафедри Поліщук Л. К. До розгляду було подано 8 бакалаврських дипломних проектів студентів-випускників кафедри архітектури та містобудування. За оцінками компетентного журі студенти-архітектори нашого університету показали високий результат, що, зі свого боку, засвідчує високий рівень викладацького складу фахової кафедри. Всі вісім робіт були нагороджені дипломами I-II ступеня, деякі – відзнакою Національної спілки архітекторів України:

1.Луцька А.М. Едукаційно-рекреаційний центр на території колишньої бази відпочинку ІФНТУНГ "Нафтовик" у с. Яблуниця Яремчанської міської ради. Керівники – к. арх., доц. Лукомська З.В., викл. Гайдар В.Г. Номінація: Громадські будівлі і споруди (диплом ІІ ступеня);

2. Каракуля А.В. Музей нафтогазових промислів Галичини в с. Битків Надвірнянського району Івано-Франківської області. Керівники – ст. викл. Скрипин Т.В., д. арх., проф. Михайлишин О.Л. Номінація: Громадські будівлі і споруди (диплом І ступеня);

3. Яричківський М.І. Ознакування втрачених сакральних архітектурно-археологічних пам'яток княжої доби (ХІІ - ХІІІ ст.) на території історичного Галича.   Керівники  –   к. арх., доц. Лукомська З.В., викл. Гайдар В.Г. Номінація: Реконструкція та реставрація об'єктів архітектури та містобудування (диплом І ступеня);

4. Сербін А. В. Реставрація будинку по вул. Старозамкова, 2 (колишнього монастиря ОО Тринітаріїв) у м. Івано-Франківську.  Керівники – к. арх., доц. Лукомська З.В.,  канд. істор. наук, доцент Федунків З.Б.  Номінація: Реконструкція та реставрація об'єктів архітектури та містобудування (диплом І ступеня);

5. Матушевська І.М.  Урбаністична ревалоризація історичного ядра смт. Богородчани Івано-Франківської області з ознакуванням периметру історичних фортифікацій.  Керівники – к. арх., доцент Поліщук Л.К., канд. істор. наук, доцент Федунків З.Б.  Номінація: Реконструкція та реставрація об'єктів архітектури та містобудування (диплом І ступеня);

6. Дзюбак В.П. Павільйон України на Всесвітній виставці ЕКСПО-2020 у м. Дубаї.  Керівники – к. арх., доц. Лукомська Г.В., викл. Василів Х.В. Номінація: Дизайн архітектурного середовища (диплом ІІ ступеня); відзнака від НСАУ;

7. Савицька І.А. Павільйон України на Всесвітній виставці ЕКСПО-2020 у м. Дубаї.  Керівники – к. арх., доц. Лукомська З.В., викл. Гайдар В.Г. Номінація: Дизайн архітектурного середовища (диплом ІІ ступеня);

8. Харьо Н.А. Ознакування архітектурно-археологічних пам'яток княжої доби (ХІІ - ХІІІ ст.) на території історичного Галича.   Керівники – к. арх., доц. Поліщук Л.К.,    к. арх., доц. Лукомська Г.В.  Номінація: Реконструкція та реставрація об'єктів архітектури та містобудування (диплом І ступеня);

  ​​​​​​​