Марина Мокляк (ІНГІ)

Марина Мокляк - студентка Інституту нафтогазової інженерії, група НІ-16-1.

1Сказати, що в Марини незвичайний шлях у спеціальність – це нічого не сказати. З двома дипломами (про медичну й філологічну освіту) й успішною кар’єрою майстра нігтьової естетики одного дня вона вирішила, що в житті… треба щось міняти:

- Мені захотілось чогось кардинально нового. Відкрила список, який склала ще років у 17, де перерахувала все, чого мріяла досягти, й побачила: все, чого хотіла – вже досягнуто, крім двох пунктів, які просто втратили актуальність. Відчула, що все це мені більше нецікаво. Прагнула вчитися далі (до речі, що б я не робила, у мене завжди паралельно тривало навчання – підвищувала кваліфікацію, відвідувала курси). Словом, захотіла змін – і отримала їх. Коли побачила себе в списку тих, хто вступив до ІФНТУНГ. Не могла повірити, що це сталося.

Чому обрала саме цей університет? Бо заклад – з історією: йому не якийсь десяток років, а вже понад півстоліття. Для мене це було важливо. Адже викладачі з великим досвідом можуть більше дати студентові. Крім того, це – Західна Україна. Я – з Полтавщини, але була проїздом в Івано-Франківську й він мені сподобався: місто з індивідуальністю.

Зміни тривають. Зараз Марина – одна із тих, кого вважають гордістю інституту. Цей результат – плід наполегливої праці:

- Справа не лише в тім, що не пропускаю пари. Допомагає активна участь у житті студентської SPE, спілкування й контакти з компаніями, наприклад, з «Укрнафтою»: минулого семестру отримала стипендію від них.

Попри те, що має диплом перекладача з англійської та німецької, Марина переконана: значуща складова самовдосконалення – це подальше опанування мов:

- Важливо й далі вивчати англійську: тут – новий її рівень, нафтогазова термінологія. Спілкуюся зі знайомими, які добре володіють мовою; є декілька людей, з якими можу листуватися. Окрім того, в SPE діє English Speaking Club. Один зі студентів проводить його раз на тиждень у довільній формі й тут будь-хто може практикуватися. Англійська й раніше була мені потрібна, а тепер вона необхідна в обраній спеціальності.

Марина живе під гаслом «Тут і тепер», бо дуже не любить відкладати щось на потім. Але в складних ситуаціях, коли проблема не вирішується негайно, міняє тактику й каже: «Я подумаю про це завтра». А наступного дня з’являється її інше бачення і, як правило, - розв’язок.