Знання, що рятують життя

Воєнний час диктує свої вимоги, тож до переліку необхідних людині знань і умінь додаються нові – вправність у наданні першої медичної допомоги собі та тим, хто опиняється поруч у біді. Трагічних ситуацій не бракує ані в тилу, ані, тим більше, на фронті. І в цих ситуаціях важливо знати, як зупинити кровотечу, що можна, а чого категорично не можна робити з пораненою людиною, як визначити її стан і т. ін.

Саме з огляду на таку необхідність і на численні прохання студентів Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу, Центр дистанційного навчання ІФНТУНГ організував зустріч працівників та студентів  закладу із бойовим медиком 10 ОГШБ «Едельвейс» Юрієм Титоренком. Його багаторічний досвід порятунку життів на війні важливий сьогодні і в тилу. В усякому разі, всі, хто зібрався на лекцію пана Юрія, дізналися дуже багато нового й корисного для себе – вперше спробували зупинити уявну кровотечу з нібито пораненої кінцівки; розібралися, як користуватись турнікетом, а коли можна обійтися тампонадою рани; побачили, як ця тампонада робиться і довідались, на яких ділянках вона зовсім недоцільна; з’ясували, як користуватися бандажами і що з підручних засобів може стати у пригоді в критичну мить.

Головне, що зрозуміли: важливі не тільки якісні засоби допомоги (як от з військової аптечки), але й вправність та метикуватість – коли рахунок іде на хвилини, доведені до автоматизму навички першої допомоги й самодопомоги рятують життя.

А ще студенти змогли приміряти справжні каски й бронежилети. Власне, в усьому цьому спорядженні хлопці та дівчата й виконували вправи під керівництвом досвідченого інструктора.

Цікаво? Так. Корисно? Безперечно! Тож студенти й викладачі кафедри інформаційно-вимірювальних технологій, кафедри інженерії програмного забезпечення, кафедри суспільних наук сердечно подякували пану Юрію Титоренку за те, що приділив час і провів заняття, яке, можливо, одного дня буде в поміч комусь із слухачів. А когось, можливо, спонукає стати на шлях навчання бойовій медицині.

До слова, оскільки після заняття зголосилися слухачі, які також хотіли би взяти участь у такому експрес-тренінгу з бойовим медиком, то пропонуємо всім охочим заповнити заявку за посиланням https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfvWEGLaPXcPwWpkbBx-SwxEgSYTSK4eSKcRnYBE4-_4Ka-HA/viewform?pli=1