Жінки і війна: процеси миробудівництва

На початку листопада за підтримки Фонду імені Фрідріха Еберта в Україні завідувачка кафедри підприємництва та маркетингу Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу, проф. Ірина Перевозова представляла Україну у складі делегації на DIALOGUE PROGRAM «Women and War. How Could Women’s Networking Assist Peace», яка відбулась в м. Кишинів (Молдова).

В рамках діалогової програми відбулася низка зустрічей членів української делегації з представниками міжнародних фондів та організацій, зокрема, з представництвом фонду імені Фрідріха Еберта у Молдові (директорка офісу – Ана Міхайлов) в контексті інформування щодо практик досягнень українських жінок у миробудівництві.

1Члени делегації мали честь презентувати здобутки України щодо впровадження гендерної рівності, досвіду у реалізації гендерної політики  та гендерно орієнтованих проєктів до та під час повномасштабного вторгнення росії в Україну, всебічної протидії українських жінок російському агресору в центральному офісі ООН-жінки Молдова (програмна директорка – Домініка Стояноска). Було досягнуто домовленості щодо сприяння молдовського офісу ООН-Жінки у наданні гуманітарної та іншої допомоги Україні.

Виступи професора Ірини Перевозової в National Institute for Public Administration (директор – Сергіу Паліховічі) стосувались наративів в головах європейців, що формують модель їхнього майбутнього світу, адже Україна зараз захищає як право на саме своє існування, так і життєво важливі інтереси західних демократій, а за великим рахунком – всієї міжнародної спільноти як такої. Саме проросійські наративи задають причини військових дій, щоб виправдати їх в очах свого населення та всього світу, тому їх зміна може бути початком кінця рф. Було досягнуто домовленості про можливості спільних досліджень у вивченні потреб різних груп населення, просування гендерних підходів у сфері освіти.

Відбулись робочі зустрічі з представниками Gender Eguality Platform,  Expert-Grup NGO (програмний директор – Александру Фала), СPD (програмний директор – Аліна Андроначе) та громадськими активістами Молдови щодо обміну досвідом участі жінок у гендерно орієнтованому бюджетуванні, доступу жінок і дівчат до послуг у різних сферах життєдіяльності, обміну досвідом з проведення гендерних аудитів у системі освіти, на рівні органів місцевого самоврядування тощо.

Члени української делегації презентували колегам з Молдови та європейських організацій, розташованих в цій країні, двотомну публікацію «100 історій про жінок у війні» та докладали максимальних зусиль, аби донести правдиву інформацію про геноцид українського народу, який чинить рф. Наголос був поставлений на тому, що досвід України повинен стати уроком для інших пострадянських країн, зокрема, й Молдови, тому в робочому порядку визначено спектр можливої допомоги експертів делегації в розробці комплексу превентивних заходів, щоб не допустити подібний політичний сценарій в цій країні.

 

  • 1
  • 2