ЯК СТАТИ ПРЕЗИДЕНТОМ, ВИВЧАЮЧИ ГЕОДЕЗІЮ

ЯК СТАТИ ПРЕЗИДЕНТОМ, ВИВЧАЮЧИ ГЕОДЕЗІЮ

 

Чимало відомих особистостей, зокрема мандрівники і першовідкривачі, потребували ґрунтовних знань в області топографії та картографії. Ці знання принесли їм успіх і світову славу. Геодезія була невід’ємною частиною їхніх професійних обов’язків.

Але далі мова йтиме про відомих людей, які досягли визнання у зовсім інших сферах діяльності. При цьому, на певному етапі свого життя, працювали геодезистами, землевпорядниками та картографами.

Національний меморіал Гора Рашмор (Mount Rushmore National Memorial) знаходиться у Південній Дакоті, США. Гора відома тим, що в її гірській породі висічені 18-ти метрові голови чотирьох президентів США: Джорджа Вашингтона, Томаса Джефферсона, Теодора Рузвельта й Авраама Лінкольна. Серед геодезистів США побутує жарт: гору Рашмор називають «Гора трьох геодезистів і одного хлопця». Ось чому:

Джордж Вашингтон - державний діяч і перший президент Сполучених Штатів Америки, будучи молодим і амбіційним, був призначений головним геодезистом (землеміром) Вірджинії у 17-річному віці. Відомо, що Дж. Вашингтон був не лише першим президентом, але й першим офіційно зареєстрованим геодезистом в Америці.

Томас Джеферсон - один із авторів Декларації незалежності США, третій президент США. Розпочав кар’єру геодезиста у графстві Албемарл (Вірджинія), де працював його батько, який навчив сина премудростям професії.

Авраам Лінкольн - національний герой американського народу, 16-й президент США. Походив з бідної сім’ї, тому змушений був змінити багато професій. Працював землеміром на посаді заступника головного землеміра штату Іллінойс.

Великі перспективи професії геодезиста працювали не лише на території США.. Прикладом є наступні два діячі та високопосадовці.

Нельсон Мандела - лауреат Нобелівської премії миру 1993 р., перший темношкірий президент Південно-Африканської Республіки. Відомий активіст у боротьбі за права людини в період апартеїду. За свою діяльність був ув’язнений на острові Роббен протягом 27 років. Не маючи жодних знань, самостійно вивчав Геодезію півтора роки. Після чого виконав геодезичне знімання і склав оновлену карту острова.

Леонід Ілліч Брежнєв - державний і партійний діяч СРСР, генеральний секретар ЦК КПРС, Голова Президії Верховної Ради СРСР. У 1927 р. закінчив Курський земельно-меліоративний технікум та отримав кваліфікацію землеміра. Працював землевпорядником в різних районах СРСР. Призначений на посаду заступника начальника Уральського обласного земельного управління.

Надіюсь читачам сподобалась така добірка. Бажаючим ширше познайомитися із біографією та геодезичною діяльністю президентів, рекомендую ознайомитися зі статтею Д.С. Шевко Известные люди-малоизвестные геодезисты.

ЯК СТАТИ ПРЕЗИДЕНТОМ, ВИВЧАЮЧИ ГЕОДЕЗІЮ