Всесвітній день охорони праці в ІФНТУНГ

Всесвітній день охорони праці в Івано-Франківському університеті нафти і газу відзначили проведенням круглого стола за участю представників Управління Держпраці Івано-Франківської області й адміністрації навчального закладу.

Варто нагадати, що цього року Міжнародна організація праці проголосила гаслом заходу заклик «Передбачати, готуватися та реагувати на кризи – інвестуймо зараз у стійкі системи безпеки і здоров’я на роботі». І це не випадково. Так, проблеми захисту життя й здоров’я працівників різних галузей завжди були гострими: чого лиш варта сумна статистика смертей на робочому місці та професійних захворювань в кількості 1700000 у світі на рік. Але ті виклики, які постали перед людством наприкінці 2019 р., не мають аналогів.

Начальник Управління Держпраці Івано-Франківської області І. Я. Росипайло розповів про ті складні ситуації, з якими довелося зіткнутися службі у зв’язку з COVID-19. Адже перша загибель медика від зараження новим вірусом на робочому місці трапилась саме на Прикарпатті. Нині вже нараховується 22 такі випадки від початку пандемії.

Втім, нині ми всі – в одному човні, й коронавірус загрожує всім верствам населення, тому Ігор Ярославович наголосив:

-Роботодавець повинен у першу чергу думати про систему безпеки для кожного працівника на робочому місці й про систему коллективного захисту, щоб зберегти їхні життя та здоров’я. Зараз йдеться про забезпеченість кожного робочого місця засобами індивідуального захисту. Ситуація напружена. Все залежить від нас: чи будемо дотримуватись мінімальних заходів безпеки та гігієни, носити маски…

Представники ректорату ІФНТУНГ порушили під час зустрічі чимало важливих питань, зокрема щодо внесення змін у чинне законодавство в царині охорони праці й соціального страхування, оскільки умови роботи та навчання під час пандемії суттєво змінились. Торкнулися також впровадженої в університеті системи управління охороною праці й тих заходів, до яких вдається заклад з метою підвищення рівня безпеки на робочих місцях. Зокрема, минулого року близько 400 тис. грн було спрямовано на реорганізацію  системи оповіщення пожежогасіння в гуртожитках, спортивному комплексі й в головному корпусі ІФНТУНГ.

Попереду – ще багато планів, реалізація яких передбачає, в тому числі, тісну взаємодію з Держпраці. А вона, безумовно, триватиме І. Я. Росипайло наголосив на відкритості до подальшої комунікації й подякував керівництву ІФНТУНГ за можливість проведення такої знакової зустрічі саме в його стінах. Адже одне з пріоритетних завдань служби - популяризація системи охорони праці серед студентської молоді.

 

 

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7