Вітаємо з Днем машинобудівника 2021!

День машинобудівника − професійне свято працівників машинобудування і приладобудування України.

Щорічно в четверту неділю вересня на Україні за традицією відзначається День машинобудівника. Цього року святкування припадає на 26 вересня.

Кафедра комп’ютеризованого машинобудування проводить підготовку студентів за двома освітньо-професійними програмами:  Прикладна механіка  та Інженерія  мехатронних систем. Для студентів технічних спеціальностей, майбутніх інженерів-машинобудівників, найбільшої актуальності набуває розвиток таких якостей мислення як гнучкість і швидкість. Саме їх наявність дає змогу студентам легко освоювати основи дисциплін, а також є необхідною складовою їх майбутньої професійної діяльності. В умовах інформатизації та технологізації суспільства, коли відбувається швидке старіння техніки і одні технології змінюються іншими, технічне мислення має вийти на новий рівень розвитку з тим, щоб, не отримуючи додаткової освіти, фахівець міг адаптуватися до сучасного техногенного середовища.

Із розвитком та мініатюризацією об’єктів машинобудування значного розвитку набувають такі галузі, як композити, мехатроніка, нанотехнології, робототехніка.

Розвиток комп’ютерної техніки розширює інструментарій діяльності інженерів машинобудування. За допомогою широкого спектру програмних продуктів вони мають змогу моделювати як самі технічні об’єкти різних рівнів складності, так і їх функціонування, застосовувати комп’ютеризовані системи автоматизованого проектування для створення роботизованих ліній, різноманітного промислового устаткування й верстатів, складних транспортних систем та ін.

У будь-якому випадку конкретні знання, отримані під час навчання, повинні бути не стільки самоціллю, скільки полігоном для розвитку розумових здібностей. Великий фізик Макс фон Лауе сказав: «Не так важливо придбане знання, як розвиток здатності мислення. Освіта є те, що залишається, коли все вивчене забуто ».

Традиційно кафедра КМВ проводить урочистості з нагоди свята, на які були запрошені студенти 1 курсу спеціальності Прикладна механіка. Ведучі свята - студенти 1 року магістратури Мельник Олександр та Веркалець Анатолій – запросили до вітального слова завідувача кафедри, професора Панчука Віталія Георгійовича. Він привітав молоде покоління студентів з початком нового етапу в їх житті, побажав плідного навчання та вагомих успіхів у різних сферах студентського життя. Він побажав першокурсникам, аби університет став для них рідною домівкою, але водночас допоміг сформуватися і гідними особистостями, і високопрофесійними фахівцями.

Почесні гості свята - випускники кафедри, а зараз - представники ПП «Інструмент» Черкес Максим та Здерко Віталій - щиро побажали першокурсникам успіху, розповіли про свою роботу та згадали роки навчання. А також для наочності продемонстрували взірці продукції, які виготовляють на власноруч спроектованому та виготовленому обладнанні- штампах.

Викладачі кафедри – проф. Копей Володимир Богданович та проф. Онисько Олег Романович підготували презентації з роботами студентів, виконаними в прикладних програмах, що вивчають студентами під час навчання.

Студенти-магістранти  Олександр Мельник та Анатолій Веркалець  презентували  свій проєкт рухомої платформи для обслуговування лабораторії роботизації, а студент-магістрант Ярослав Романюк представив проєкт  портативної напрямної з роботизованим візком, як складової частини навчально-дослідницької дільниці автоматичної обробки деталей. Своїм прагненням до реалізації ідей магістранти хотіли показати молодшим колегам із бакалаврату про те, що  можна бути не просто хорошим студентом, а й  ставати учасниками  інноваційного і наукового процесу, який по суті є постійним і важливим елементом кафедри КМВ.

Вітаємо наших першокурсників з початком студентського життя! Бажаємо успіхів у навчанні та творчих звершень на шляху формування висококваліфікованого фахівця.

• Ведучі свята - Мельник Олександр та Веркалець Анатолій
  • День машинобудівника
  • Вітальне слово завідувача кафедри Панчука В.Г.
  • День машинобудівника
  • Вітальне слово завідувача кафедри Панчука В.Г.
  • представники ПП «Інструмент» Черкес Максим та Здерко Віталій
  • Презентація проф. Ониська О.Р.
  • День машинобудівника
  • Презентація проф. Копея В.Б.
  • Ярослав Романюк презентує проект візка
  • Олександр Мельник та Анатолій Веркалець  презентують проект рухомої платформи
  • День машинобудівника
  • Вітаємо з Днем машинобудівника!