Студенти ІФНТУНГ ознайомилися з інноваційними рішеннями в сфері ВДЕ

Партнер Івано-Франківського національного університету нафти і газу – компанія «Фроніус Україна», яка сьогодні є світовим лідером в галузі технологій та інновацій і входить у десятку компаній-лідерів, що займаються розробкою та виготовленням обладнання для сонячної енергетики, провела навчальний семінар для студентів і викладачів кафедри енергетичного менеджменту і технічної діагностики. Оскільки компанія в майбутньому стане потенційним роботодавцем для випускників освітніх програм «Інженерія відновлюваної енергетики» та «Енергетичний менеджмент», то зацікавлена в підготовці висококваліфікованих спеціалістів, які працюватимуть над розвитком галузі та впроваджуватимуть інноваційні рішення в сфері відновлюваних джерел енергії.

1Під час семінару студенти мали можливість більше дізнатися про найсучасніші рішення в царині сонячної енергетики. Так, консультант з сонячної енергетики ТОВ «Фроніус Україна» Максим Куценко ознайомив учасників семінару з рішеннями компанії для побудови як невеликих сонячних електростанцій (СЕС) для приватних домогосподарств з повною інтеграцією в систему «розумний дім», що дозволяє найбільш ефективно використовувати згенеровану енергію від сонця, так і великих промислових СЕС. Особливо студентів зацікавила інформація про інноваційні продукти компанії, які не мають аналогів на ринку – гібридний інвертор Fronius gen 24 plus, що поєднав в собі найдосконаліші рішення для СЕС і володіє унікальною властивістю забезпечення резервного живлення (за умови роботи фотоелектричних батарей) без будь-якого накопичувача (технологія power PV point), і промисловий інвертор Fronius tauro, який володіє сучасною технологією охолодження, що дозволяє розміщувати інвертор під прямими сонячними променями, а це є значною конкурентною перевагою під час спорудження й експлуатації промислових СЕС.

2Серед інших цікавих тем, що піднімались на семінарі – технічні рішення компанії для водневої енергетики, зокрема технологія SOLHUB – поєднання СЕС, електролізера, водневого накопичувача, інтелектуальної системи управління та водневої заправної станції. Така система активно тестується м. Саттледт (Австрія), де розмішується головний офіс, науково-дослідний центр та основні виробничі потужності компанії Fronius.

Також у межах зустрічі сторони обговорили співпрацю щодо розвитку бакалаврської освітньої програми «Інженерія відновлюваної енергетики»; функціонування майбутнього навчального центру з монтажу, налаштування та експлуатації сонячних електростанцій, де буде використовуватись обладнання компанії Fronius; можливості використання рішень компанії Fronius для генерації «зеленого» водню.

 

 

  • 1
  • 2