Стартували міжнародні онлайн-візити між партнерами проєкту NET4SENERGY

Другий рік поспіль Івано-Франківський національний технічний університет нафти і газу реалізовує проєкт «Транскордонна мережа енергетично сталих університетів» (NET4SENERGY), діяльність в рамках  якого спрямована на те, щоб навчити провідні університети транскордонного регіону HUSKROUA ефективно управляти енергетичними ресурсами на інституційному рівні задля подолання змін клімату.

Впровадження проєкту передбачає низку дій, серед яких: створення власних планів дій зі сталого енергетичного розвитку, пілотних установок на відновлюваних джерелах енергії із реальною економією для закладу (в одному із корпусів університету уже встановлено пілотну систему моніторингу споживання енергетичних ресурсів і демонстраційну сонячну електростанцію), розробку спільних навчальних програм, обміни кращими практиками у сфері енергоефективності й енергозбереження тощо.

1Відповідно до плану реалізації проєкту, протягом березня-травня 2021 року будуть проходити взаємні онлайн-візити між університетами-партнерами проєкту (ІФНТУНГ; Технічний університет Кошице, Словаччина; Університет Мішкольца, Угорщина; Технічний університет Клуж-Напоки, Північний університетський центр Бая-Маре, Румунія).

2Перший онлайн-візит, який організовував Університет Мішкольца, об`єднав майже 40 учасників з чотирьох університетів. Від ІФНТУНГ до заходу долучились 13 учасників, серед яких студенти з інституту  інформаційних технологій, інституту архітектури, будівництва та енергетики, інституту нафтогазової інженерії та інституту природничих наук і туризму.

3Програма заходу передбачала презентацію найкращих практик Угорщини у сфері енергоефективності й енергозбереження; аналіз основних понять та термінів енергетичного менеджменту, з якими ознайомила учасників Ágnes Kádár. Про особливості енергоспоживання в Університеті Мішкольца розповів Zsolt Péter. Цікавою частиною заходу стало проведення паралельного SWOT-аналізу університетів-партнерів проєкту у сфері енергоспоживання й енергоменеджменту.

Графік наступних онлайн-візитів