Скарби підземного короля

Захід, що відбувся в Івано-Франківському національному технічному університеті нафти і газу цієї неділі можна сміливо назвати подією для іванофранківців та гостей міста. Адже вони отримали рідкісну нагоду побачити на власні очі унікальну мінералогічну колекцію, яку визнано національним надбанням України. Відділ туризму Обласної державної адміністрації і адміністрація ІФНТУНГ запросили всіх охочих на безкоштовну екскурсію до Геологічного музею.

Його багатюща збірка доступна, зазвичай, студентам, для яких вона є науковою базою, і абітурієнтам, котрі знайомляться з університетом у рамках вступної кампанії. Але для широкого загалу ця скарбниця відкриває свої двері не часто. І в неділю був саме той щасливий випадок. Тож діти і дорослі, місцеві і приїжджі, фахівці і просто поціновувачі прекрасного зібралися опівдні біля знаменитої нафтової «качалки», яка вже давно стала візитівкою ІФНТУНГ і водночас популярною фотозоною, аналогів якій у місті більше не знайдеш. Тому, ясна річ, сфотографуватись біля установки, з допомогою якої видобувають нафту, хотілося всім.

Ну, а далі була… казка. Либонь, найпрекрасніша казка про скарби підземного царства, заховані в природі від людського ока, але в музеї – оправлені в рами вітрин, де вони іскряться всіма гранями кристалів. Не дивно, що людство завжди пов’язувало з ними міфічні уявлення про світобудову й сили природи, часто уособлені фольклорними персонажами – видовище справді заворожуюче. Безліч захоплюючих історій про експонати музею знає його директорка Леся Палійчук, яка поділилась із гостями не тільки науковими фактами, але й легендами про представлені в колекції породи.

Вражень у відвідувачів залишилось – на багато років вперед. А ще залишилось відчуття важливої справи, до якої зміг долучитися кожен гість Геологічного музею ІФНТУНГ. Адже, попри те, що екскурсія була цілком безкоштовною, її учасники зібрали 2500 грн. благодійних внесків на потреби 102 бригади сил ТРО. Захід виявився настільки успішним і виявив такий гарячий інтерес до музейної збірки, що було прийняте рішення – дати можливість побачити її й тим, хто цього разу не зміг долучитися до числа екскурсантів. А тому, якщо хочете зробити свої вихідні незабутніми й також відвідати унікальну туристичну локацію, куди рідко щастить потрапити, - РЕЄСТРУЙТЕСЬ ЗА ЦИМ ПОСИЛАННЯМ.

Дякуємо організаторам заходу, зокрема відділу туризму Івано-Франківської обласної державної адміністрації, адміністрації ІФНТУНГ та директору Геологічного музею Лесі Палійчук за яскраву та цікаву подію тижня!