Щоб запобігти лиху

Центр прогнозування та попередження техногенно-гідроекологічної небезпеки Прикарпаття, створений минулого року на базі ІФНТУНГ після нищівних повеней в області, нині запросив на своє засідання представників  державних структур, дотичних до теми запобігання стихійним лихам. Тож онлайн і офлайн в Івано-Франківському національному технічному університеті нафти і газу зібрались як науковці освітнього закладу, так і представники управління з питань цивільного захисту Івано-Франківської ОДА, УДСНС в Івано-Франківській області, обласного Центру гідрометеорології, Дністровського басейнового управління водних ресурсів. Адже нині йшлося про перший здобуток Центру – геоінформаційну систему моніторингу вод Дністра.

Від самого початку існування  новоствореної структури науковці ІФНТУНГ твердо вирішили, що їхні розробки будуть суто практичними, на користь прикарпатцям. Відтак ректор університету, проф. Є.І.Крижанівський та очільник Центру, проф. О.М.Адаменко чітко визначили курс на діяльне запобігання стихійним лихам і техногенним небезпекам у регіоні.

Геоінформаційна система моніторингу вод Дністра – саме така практична розробка. Нині її офіційно представили громадськості координатор Центру прогнозування та попередження техногенно-гідроекологічної небезпеки Прикарпаття, перший проректор ІФНТУНГ О.М.Мандрик, працівники кафедри інформаційно-телекомунікаційних технологій та систем. Її завідувач, проф. Л.М.Заміховський розповів про досвід розробки й впровадження в дію аналогічних систем у співтоваристві з партнерами кафедри, що став підґрунтям для нинішнього проекту. Тепер можуть пишатися «пильним оком», яке вже стежить у режимі реального часу за станом вод Дністра в районі м.Галича. Контейнер завбільшки 80Х50 см забезпечує дослідників інформацією за багатьма метеорологічними параметрами – від швидкості течії та рівня  води до її мутності.

Учасники засідання високо оцінили технічну новинку й висловили низку пропозицій щодо її впровадження й налагодження широкої мережі моніторингу погодних змін, що уможливлять своєчасне сповіщення населення про небезпеку повені. Якщо згадати страшні наслідки минулорічних затоплень на Прикарпатті, стає зрозуміло: вона надзвичайно потрібна кожній територіальній громаді, обласному центру. Зрештою -  всій Україні.   https://fb.watch/3FZ97bP4DO/

​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​

  • 1
  • 1
  • 1
  • 1
  • 1