Розширення горизонтів співпраці в напрямку програмного забезпечення Siemens

Нещодавно за сприяння к.е.н., доцента кафедри прикладної економіки Іванни МЕЛЬНИЧУК та на запрошення завідувача кафедри Автоматизації та комп'ютерно-інтегрованих технологій к.т.н., доцента Андрія ЛАГОЙДИ було проведено лекційно-практичне заняття д.т.н., професором університету прикладних наук м. Кайзерслаутерн (Німеччина) Олександром ЛАВРОВИМ, який має більше 30 років міжнародного досвіду викладання навчальних дисциплін у галузі обчислювальної техніки, математики, виробництва та логістики, а також виконання науково-дослідних та промислових проектів.

 

Наукові інтереси включають аналітичне та імітаційне моделювання дисретно-подійних систем, матаевристичні підходи, моделі на базі сіток Петрі, комбіновані підходи з включенням імітаційного моделювання, методів оптимізації та штучного інтелекту. 

До заняття на тему «Короткий вступ до імітаційного моделювання на базі Plant Simulation (Siemens)» були залучені здобувачі першого, другого та третього рівнів освітніх програм Автоматизація та комп'ютерно-інтегровані технології а також викладачі кафедри Автоматизації та комп'ютерно-інтегрованих технологій.

 

 

 

Plant Simulation - це програмне забезпечення для моделювання, аналізу, візуалізації та оптимізації виробничих та логістичних процесів та матеріальних потоків. Використовуючи моделювання, складні та динамічні робочі процеси підприємства оцінюються для прийняття математично захищених підприємницьких рішень. Комп’ютерна модель дозволяє користувачеві проводити експерименти та запускати сценарії «що, якщо» без необхідності експериментувати з реальним виробничим середовищем або застосовувати її на етапі планування задовго до того, як справжня система існує. Загалом, аналіз матеріальних потоків використовується для дискретних виробничих процесів. Для них характерні складні взаємозв’язки, непостійні матеріальні потоки, тобто деталь або є, або її немає, зрушення відбувається або не відбувається, а машина працює без помилок або повідомляє про збій. Без імітаційного моделювання, лише за допомогою спрощених математичних описів і числових рівнянь, важко, а часто неможливо, врахувати велику кількість специфічних вимог та граничних умов і обмежень реальних систем.

 

ОСТАННІ НОВИНИ

На думку фахівця