Революція свободи, гідності, європейського вибору

День гідності та свободи відзначається в Україні на державному рівні з 2014 року 21 листопада  на честь початку цього дня двох революцій – Помаранчевої у 2004 році та Євромайдану і Революції гідності у 2013 році.

Цієї осені – вісім років від початку Революції гідності. Час минає, демонструючи масштабність цієї події, яка є унікальним, раніше не баченим у світі явищем, вираженим у мирному народному спротиві. Саме на Майдані народилася нова українська нація, високоідейна, готова стояти до кінця, і навіть віддати життя у святій боротьбі за достойне європейське майбутнє рідної землі.

На переконання Глави УГКЦ, цей день ми святкуємо для того, щоб ще раз повірити, що добро існує, а зло вже є переможене:

«Недаремно ми назвали наших героїв Майдану героями Небесної сотні. Ми їх прирівняли до воїнства світла, на чолі якого вічно стоїть архистратиг Михаїл. Бо навіть коли їх було вбито, навіть коли, з людської точки зору, їхня боротьба у певний момент зазнала невдачі, все ж вони є переможцями. Адже віддати життя за вищі цілі, за добро своєї Батьківщини, свого народу – це завжди вчинок переможця».

З нагоди 8-ої річниці Революції гідності згадують та вшановують своїх героїв й Івано-Франківському національному технічному університеті нафти і газу, серед працівників та студентів якого багато учасників АТО. Пам’ятний знак у сквері університету загиблим на Донбасі студентам ІФНТУНГ – Андрію Прошаку та Тарасу Зозулі, є постійним нагадуванням про їхній подвиг. Щороку в цей день сюди приносять живі квіти.

Відбувся в ІФНТУНГ у форматі онлайн й вечір пам’яті, підготовлений Центром культури і дозвілля студентів за участі Студентського парламенту та Студентського профкому, який нагадав всім про Революцію гідності та заради якої високої мети вона відбулась!