Разом – до перемог на освітньому фронті!

Результатом цього візиту стало підписання Меморандуму, що засвідчив готовність сторін до поглиблення взаємовідносин у науковій та освітній діяльності, яка тривала досі, однак поглибилась, відколи в Україні розгорнулась повномасштабна війна. Адже Чернігівщина зазнала великих руйнувань, внаслідок своєї географічної близькості до країни-агресорки. Постраждала й Чернігівська політехніка. Але її працівники вже в перший день війни відчули, що не залишились наодинці із бідою, бо прикарпатські колеги одразу запропонували їм руку допомоги.

Слід віддати належне чернігівцям: перебуваючи у небезпечному прикордонні, вони, попри все, зуміли відновити навчання вже навесні минулого року й взялися до інтенсивної віднови. Однак, як зазначив ректор вишу Олег Новомлинець, студенти потребують 55додаткових можливостей для участі в програмах внутрішньої мобільності.

Таку нагоду вони матимуть завдяки новому формату співпраці їхнього рідного закладу з ІФНТУНГ. Попереду у них – спільне навчання, літні програми, мовні курси, конференції, академічні програми та дослідницька діяльність. Окрім того, керівництво ІФНТУНГ запропонувало колегам скористатися можливістю відпочинку на рекреаційній базі університету в горах.

Ректор ІФНТУНГ Ігор Чудик висловив також переконання, що попереду в обидвох закладів – чимало важливих завдань на спільному освітньому фронті, й на порядок денний виходить мобілізація потенціалу університетів у відстоюванні українського академічного середовища, яке по війні має набути іншої якості.