Пишемо разом, аби відчути єднання!

«Дороги України – переплутані нитки любові, подекуди перерубані, але знову зв’язані у вузол, аби бути ще міцнішими. Немає нічого красивішого, ніж їхати крізь усю країну і вбирати її поглядом…»

Щороку в День української писемності та мови українці в різних куточках країни та світу пишуть радіодиктант національної єдності. Цьогоріч дата написання диктанту змінилася. Так, 22 роки поспіль він відбувався 9 листопада, коли Православна церква вшановує пам’ять Преподобного Нестора Літописця – письменника-агіографа, першого історика Київської Русі, мислителя, вченого та ченця Києво-Печерського монастиря.. З переходом церкви на новий календар дата, до якої був приурочений День української писемності та мови, змістилася на 27 жовтня. Відповідно перенесли й дату написання радіодиктанту.

1До написання радіодиктанту національної єдності традиційно долучилися й працівники та студенти Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу. Цьогоріч диктант об’єднав різні підрозділи в різних локаціях університету. Спільне написання диктанту відбулося за організації Науково-технічної бібліотеки університету та Студентського парламенту ІФНТУНГ .

2Авторкою тексту ХХІІІ диктанту «Дороги України» стала поетеса, перекладачка, авторка прозових творів, лауреатка Шевченківської премії Катерина Калитко. Читав його актор, театральний режисер, виконавець ролі Івана Довбуша у популярному фільмі «Довбуш» Олексій Гнатковський.

Нікому не вдалося знищити нашу мову і нікому не вдасться! Українська мова жива, розвивається та збагачується! І основне –  має безпрецедентну підтримку за всі роки новітньої історії незалежності. З рідною мовою тримаємо стрій і наближаємо Перемогу!