Професор з AGH презентує в рамках програми Erasmus+ наукові дослідження

В рамках програми міжнародної академічної мобільності Erasmus+  сьогодні в Івано-Франківському національному технічному університеті нафти і газу  розпочався  робочий візит професора кафедри виробничих систем факультету механічної інженерії та робототехніки Гірничо-металургійної академії ім. Станіслава Сташіца (AGH) Міхала Бембенека.

 Гостьового професора з Польщі приймає Інститут інженерної механіки. Адже  до наукових інтересів Міхала Бембенека належать проблеми удосконалення1 конструкцій системи експлуатації  технологічного обладнання, електрофільтрів з метою підвищення ефективності їхньої роботи та зниження енергоспоживання,  а також методи  технологічної переробки  біомас тощо.

Власне напрацювання інженерно-наукової команди  кафедри виробничих систем AGH – матеріали на теми «Типи біомаси, виготовлення машин та обладнання, а також технологічних ліній для виробництва палива з біомаси та композитного палива з особливими властивостями» та «Відходи важкої промисловості, можливості утилізації, будівництво машин та обладнання, а також технологічних ліній для переробки окремих відходів важкої промисловості», презентував проф. Міхал Бембенек на онлайн-зустрічі зі студентами-магістрами, професорсько-викладацьким складом ІІМ.

Ці питання були й на порядку денному зустрічі польського колеги з адміністрацією університету – ректором ІФНТУНГ Євстахієм Крижанівськимпершим проректором Олегом Мандриком, проректором з наукової роботи Ігорем Чудиком та проректором з науково-педагогічної роботи Максимом Карпашем. Дослідження стосуються біомаси та можливостей її переробки. На важливість цих досліджень й для України у розмові з польським вченим звернув увагу Ігор Чудик. На думку Міхала Бембенека: «Біомаса може відігравати ключову роль для очищення ґрунтів після нафтових забруднень, щоб опісля робити з неї паливо. Однак, слід зважати й на той факт, що біомаса є складною сировиною для переробки».

З адміністрацією були також обговорені питання можливостей навчання магістрів ІІМ за програмою подвійних дипломів та щодо подальшої співпраці.

Цікаво, що польський професор добре володіє українською мовою і навіть розпочав цикл своїх презентацій в ІФНТУНГ українською мовою, що, звісно, значно спрощує сприйняття складних понять і термінів.

Візит польського гостя триватиме до 27 листопада. Тож всі зацікавлені матимуть можливість підключатись до лекцій, набиратись нових знань, дискутувати та обмінюватись досвідом.

 

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7