Практично-лабораторний тренінг для фахівців ПрАТ «ВК «Укрнафтобуріння»

З 1 по 5 лютого 2021 р. відбувся   практично-лабораторний тренінг «Бурові промивальні рідини згідно стандартів Американського нафтового інституту (API)» для  фахівців  ПрАТ «ВК «Укрнафтобуріння». Учасниками цього заходу стали  фахівці компанії, а саме : Яскевіч Юрій Валерійович – начальник відділу технології бурових робіт; Сироїд Зоя Анатоліївна – начальник лабораторії з контролю виробництва; Фролов Павло Олександрович – начальник відділу контролю бурових робіт та лаборанти хімічного аналізу Матушек Наталія Анатоліївна, Олійник Ірина Леонідівна, Кривошеєнко Анастасія Геннадіївна.

До цього тренінги проводились в лабораторії бурових промивальних рідин кафедри буріння свердловин Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу. Враховуючи специфіку та безперебійний процес роботи працівників компанії ПрАТ «ВК «Укрнафтобуріння», тренінг довелось провести безпосередньо на виробництві із застосуванням змішаної форми навчання.

Викладач кафедри буріння професор Мислюк Михайло Андрійович презентував учасникам тренінгу у середовищі Google Meet методи визначення реологічних властивостей бурових розчинів та  сучасні методики обробки даних ротаційної віскозиметрії. Доцент кафедри буріння свердловин Бейзик Ольга Семенівна навчала у середовищі Google Meet фахівців технологічним розрахункам, з якими приходиться систематично мати справу інженерам-технологам  з  бурових розчинів.

1Безпосередньо на виробництві, а саме в лабораторії з контролю виробництва ПрАТ «ВК «Укрнафтобуріння» доцент кафедри буріння свердловин Богославець Володимир Васильович навчав учасників тренінгу практичних  компетенцій з  приготування  бурових розчинів,  їхньої хімічної обробки  та проведення лабораторних аналізів за стандартами  АРІ.  З урахуванням побажань учасників  тренінгу особлива увага акцентувалась на проведенні хімічного аналізу  бурових розчинів. Для учасників  тренінгу  були також висвітлені питання фізико-хімії глин, забруднення та  очищення бурових розчинів від вибуреної породи.

Під час дискусій та обговорень інженери та лаборанти  обмінювалися своїм досвідом у практичних  компетенціях стосовно ухвалення рішень для регулювання параметрів бурових розчинів. Їм доводилося в короткі терміни запропонувати хімічну обробку бурових розчинів і реалізувати її в лабораторних умовах  з метою відновлення структурно-механічних властивостей.

Фахівці  ПрАТ «ВК «Укрнафтобуріння» мали змогу закріпити теоретичні знання безпосередньо на свердловині 22-Сахалінська.

В заключний день учасники тренінгу складали кваліфікаційний іспит, за результатами якого будуть видані сертифікати.