Поєднуємо теорію з практичним досвідом

Основним чинником, який сприяє вступу студентів в університет є високий стандарт освіти, який можливий у поєднанні навчання та практичного досвіду, що дає можливість здобувачам освіти отримати реальне розуміння можливої роботи за напрямком.

1Щоб наблизити теорію до практики, в Івано-Франківському національному технічному університеті нафти і газу залучають до проведення занять фахівців-практиків. Так, днями студенти кафедри інженерії програмного забезпечення інституту інформаційних технологій мали можливість послухати цікаву лекцію в межах навчального курсу «Теорія реляційних та нереляційних баз даних» (лектор, доцент Вовк Роман) від інженера-розробника компанії Eleks, висококваліфікованого Senior розробника на Node.js Івана Незамая. Тематика лекції була присвячена ключовій технології, яка розглядалася в рамках навчального курсу - нереляційній базі даних MongoDB. Цікавий факт: запрошений лектор із жартом назвав цю технологію «MongoDB нахіба».

2Привітали фахівця в стінах університету в.о. завідувача кафедри інженерії програмного забезпечення Вікторія Бандура та доцент цієї ж кафедри Борис Незамай.

Під час лекції студенти дізналися багато цікавого про реляційні та нереляційні бази даних, а також порівняння між ними;отримали практичні приклади використання обох підходів та ознайомилися з методами створення зв'язків між даними у реляційних базах, а також використанням JSON-структур у цьому контексті.

Окрім того, здобули фахові консультації та нові знання щодо таких аспектів:

• Використання транзакцій в нереляційних базах даних та принципи ACID.
  • Використання колекцій для збереження неструктурованих даних.
  • Переваги горизонтального масштабування.
  • Принципи та методи кластеризації даних.
  • Важливість мінімізації кількості колекцій при проектуванні NoSQL-представлень.
  • Використання вкладених структур даних.
  • Принципи об'єднання даних в MongoDB.
  • Процеси денормалізації моделі бази даних в MongoDB.
  • Характеристики та особливості використання унікальних ідентифікаторів ObjectID.
  • Обґрунтування використання aggregate framework.
  • Особливості та методи використання індексів в MongoDB та їх кластеризації.
  • Рівні ізольованості транзакцій, засоби забезпечення цілісності та валідації даних.

Загалом лекція була наповнена значним експертним досвідом спікера, що було сприйнято студентами як ефективне доповнення до розглянутих ними попередньо теоретичних концепцій навчального курсу. Таке поєднання фундаментальної університетської науки та практичного експертного досвіду ІТ-виробництва безумовно є цінним фактором забезпечення високої якості та професійності викладання навчального матеріалу на кафедрі.