Перегони роботів

Змагання автономних роботів відбулися вперше в Івано-Франківську, організовані спільно Івано-Франківським національним технічним університетом нафти і газу (ІФНТУНГ) та Івано-Франківським обласним державним центром науково-технічної творчості учнівської молоді.  Учасники змагалися у створенні роботів, здатних самостійно пересуватися по заданій лінії, демонструючи свої знання в робототехніці та програмуванні. Траса для змагань нагадує фрагмент системної плати, де перемагає найшвидший і найкмітливіший робот.

Василь Витвицький, член журі та голова Ради молодих вчених ІФНТУНГ, зазначив, що робототехніка має важливе практичне застосування в логістиці та на виробництві. Олександр Кондрат, проректор із наукової роботи ІФНТУНГ, підкреслив, що аматорська робототехніка відкриває широкі горизонти для майбутніх професіоналів.

Володимир Корнута, директор Центру інноваційного розвитку ІФНТУНГ, додав, що діти освоюють ключові технології, які важливі для промисловості та інших сфер. На питання, чи складно вчитись робототехніки, зазначив, що достатньо 7–10 інтенсивних занять по 1,5 години. Більшість комплектуючих – покупні деталі, і лише корпус роблять власноруч. Початківцям радять починати з набору «Arduino» і уроків на YouTube.

Христина Чепа, директор Івано-Франківського обласного державного центру науково-технічної творчості учнівської молоді, підкреслила, що це хобі – не з дешевих. Але завдяки фінансуванню від ліцеїв і громад, участь для дітей може бути безкоштовною. Цього разу змагання зібрали шість команд: «Modern team» (Коломийський ліцей №9), «SpeedLine Mavericks» (ІФНТУНГ), «Легенда лінії» (ЦОІ), «Форсаж» (МЦНТТІМ), «Вогняний спис» (ЦОІ) і «KEPCAR» (Коледж електронних приладів). Команда ІФНТУНГ «Speed Line Mavericks» увійшла в число переможців, завдяки креативному підходу.

Очільник команди ІФНТУНГ Ігор Пронюк, нині аспірант, розповів, що робототехнікою захопився ще до вступу на бакалаврат. За його словами, робототехніка стала для нього справжньою пристрастю, яка розвиває практичні навички і має велике майбутнє. Переможцями стали:

1 місце – "Вогняні списи" Центру освітніх інновацій;

2 місце – "Speed Line" ІФНТУНГ;

3 місце – "Modern team" Коломийського ліцею № 9.

Переможці нагороджені подарунками і грамотами. Христина Чепа зазначила, що восени плануються обласні змагання, а потім всеукраїнські в Ужгороді.

Більше інформації

• Перегони роботів