Яка вона – нафтогазова освіта сучасної України? Хто вони – суперфахівці, які тримають зараз енергетичну оборону держави? Де навчаються спеціалісти, які створюють технічні новинки, що найближчим часом мають змінити життя країни на краще?..
Таких запитань у старшокласників – безліч, бо кожному хочеться обрати для себе майбутній фах так, щоб потім опинитися в перших рядах найзатребуваніших знавців своєї справи. Словом, як ту справу знайти?
Не є винятком і вихованці Більшівцівського ліцею, котрі завітали до Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу на екскурсію. Подорож – не випадкова. Адже тільки тут можна отримати легендарне «помазання нафтою» і символічно долучитися до когорти нафтовиків. Тільки тут можна знайти унікальну фотозону – верстат-качалку, з допомогою якої й видобувають цю нафту. І тільки тут можна побачити одну з найкращих у Європі мінералогічних колекцій Геологічного музею.
Вже заради цього варто було вирушати в дорогу. Але тим програма не обмежується. Організатори екскурсії відкрили для гостей двері лабораторій, де опановують галузеві премудрості студенти Інституту нафтогазової інженерії, а також запросили до Центру інноваційного розвитку, де кожен охочий може власноруч реалізувати свою технічну задумку на найновішому промисловому обладнанні та з допомогою висококваліфікованих консультантів. Діти побачили, чим займаються науковці в лабораторії відновлювальної енергетики, про яку зараз тільки й мови: випускники кафедри вимірювальних технологій скрізь нарозхват – встановлюють сонячні панелі на будівлях, розробляють новітні «технології виживання», що допомагають країні вистояти в умовах війни.
І, звісно, не обійшлось без розваг – яскравого Хімічного шоу та мандрів у віртуальну реальність лабораторії дистанційного та імерсивного навчання. Якщо пояснити просто, то це саме те місце, де можна, одягнувши спеціальні окуляри, потрапити всередину технічних конструкцій, які підлягають ремонту, і у віртуальних «рукавицях» полагодити все, що необхідно. Дуже цікавий досвід! А для студентів ІФНТУНГ – частина повсякденного освітнього процесу.
Тут незабаром можуть навчатися й сьогоднішні екскурсанти. Звісно, якщо захочуть стати через кілька років лідерами повоєнної економічної відбудови країни.