Нові пазли – в картину України

Сьогодні Івано-Франківський національний технічний університет нафти і газу відвідали Надзвичайний і Повноважний  Посол Великої Британії в Україні Мелінда Сіммонс; політична радниця, керівниця політичного відділу Посольства Великої Британії в Україні Кейт Девенпорт; радниця з економіки, енергетики та клімату Посольства Великої Британії в Україні Олена Балбекова; фахівець з управління проектами та навчальними програмами Посольства Великої Британії в Україні Юлія Кондрушенко та прес-секретар Посольства Великої Британії в Україні Олексій Курка.

Як пояснила пані Посол, вона мала на меті приїхати саме до ІФНТУНГ, щоб обговорити проблеми, які зараз перебувають у фокусі уваги Великобританії:2

-Наша країна головує цього року в підготовці конференції ООН зі зміни клімату, яка проводитиметься в листопаді, тож робота Посольства спрямована саме на галузь відновлювальної енергетики та ресурсів. Ми вже спостерігали декілька екологічних криз, і хотілося зрозуміти, як люди це сприймають, яка  реакція місцевого самоврядування, з’ясувати, чи існують якісь інновації в боротьбі з ними, які виклики й можливості для використання таких інноваційних інструментів, як їх зробити ринковими й інтегрувати в спільноти.

Поза сумнівом, візит – точно за адресою. Адже енергетична безпека держави завжди була лейтмотивом діяльності науковців ІФНТУНГ. А оскільки на світовому порядку денному – декарбонізація промисловості, університет тримає руку на пульсі сучасних тенденцій:

-Зараз наша ідеологія спрямована на скорочення споживання викопних вуглеводнів і відновлення збалансованого кругообігу в природі, - каже ректор університету Євстахій Крижанівський. - Бачимо своє завдання в тому, щоб використовувати нові технології в рамках сталого розвитку, не завдаючи шкоди майбутньому, аби нинішня молодь мала чисту енергію. Готові до якнайширшої співпраці в цьому напрямку, щоб Європа, зрештою, стала континентом, економіка якого не нищитиме природу.

Із розробками, які ведуться науковцями ІФНТУНГ в царині відновлювальної енергетики, пані Сіммонс мала можливість ознайомитися в лабораторії енергетичного контролю та енергоаудиту й лабораторії відновлювальної енергетики, дізнатись про роботу, яка тут ведеться у сфері підвищення енергоефективності регіону, про спеціальність, яка зараз на часі для багатьох абітурієнтів – «Інженерія відновлювальної енергетики», й про досвід з тотального енергетичного моніторингу будівлі самого університету. Члени делегації особливо зацікавились Проектом «Creative Spark», який об’єднав науковців ІФНТУНГ та Університету Ковентрі в реалізації низки програм, зокрема для учасників українсько-норвезької, спрямованої на соціальну адаптацію й ефективну самореалізацію учасників АТО.

5До слова, в багажі прикарпатців – також успішна співпраця з колегами з Університету Ворвіка, Манчестера. А програма  «CREATIVE SPARK – ENGLISH CLUB» уже допомогла багатьом студентам інтегрувати вивчення англійської мови з набуттям знань та навичок у підприємництві. На порядку денному – участь ІФНТУНГ у Програмі вдосконалення викладання у вищій освіті.

Візит посольської делегації дав також можливість обговорити перспективи отримання випускниками бакалаврату стипендій для навчання у вишах Великобританії.

Програма візиту виявилась вкрай насиченою і стислою, переповненою враженнями від унікальної колекції Геологічного музею й відвідин наукового містечка «Нова Енергія». Все це – додаткові пазли в картині України, яку пані Сіммонс складає для себе ось уже другий рік, відколи отримала призначення на посаду. Тож запитуємо шановну гостю, якою їй видавалася наша держава до ближчого знайомства, і якою бачить її сьогодні?

-Ще до мого призначення на посаду, я була тут, - каже пані Сіммонс. -  І мені захотілося ще раз сюди повернутися й більше дізнатися про Україну. Бо вже після першого візиту до Києва в мене запалали очі, адже відчула цю енергетику. Тільки зараз, коли майже два роки минуло, я зрозуміла, що ця енергетика розлита по всій Україні, й вона полягає в прагненні стати ковалями своєї долі й використати потенціал, який є в цій державі, для майбутнього. Я зрозуміла, що можу відіграти певну роль, щоб допомогти цьому потенціалу реалізуватися. На перспективи України дивлюся дуже оптимістично, бо люди надзвичайно налаштовані на розбудову й навіть на бій заради своєї країни і заради свого майбутнього.